Hirmagazin
Image default
Egészség - betegség

Kiadták a jelentést a koronavírusról, három városban komoly a gond

Továbbra is stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ-

Azt írták, hogy a 46. héten is stagnál a koronavírus örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagértéke.

Hozzátették: a vizsgált városok zömét stagnáló tendencia jellemzi, enyhe emelkedés Veszprémben mérhető, míg Győrben, Miskolcon és Nyíregyházán kismértékű csökkenés tapasztalható.

Közölték azt is, hogy a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 18 helyszínen az „emelkedett”, három településen – Békéscsabán, Pécsen és Veszprémben – a „magas”, míg Győrben a „mérsékelt” kategóriába esik.

Pénzcentrum emlékeztet arra, hogy november 13. és 19. között az országban 18 900 fő fordult orvoshoz influenzaszerű és 191 000 fő akut légúti fertőzés tüneteivel. A megelőző héten még 15 500 főre becsülték az influenzás és 162 600 főre az akut légúti fertőzött betegek számát, tehát

jelentős emelkedés történt.

Influenzás megbetegedések tekintetében nem vagyunk messze a járványküszöbtől: a betegszámok emelkedése pedig meredekebb, mint a tavalyi évben ebben az időszakban.

Forrás

HIRMAGAZIN ONLINE MÉDIA

Kapcsolódó hírek

A női intim higiénia kiemelten fontos az egészség megőrzése érdekében, mivel a nem megfelelő tisztítás irritációhoz, fertőzésekhez és kellemetlen szagokhoz vezethet.. (18+)

Kovács Karolina

Irritáció, fertőzések, kellemetlen szagok. Csak néhány probléma, ami előfordulhat, ha nem sikerül fenntartani a megfelelő péniszhigiéniát.. (18+)

Kovács Karolina

A reggeli kellemetlen szájszag (halitózis) teljesen normális jelenség, és több oka is van:

Kovács Karolina
Megszakítás