Olvasónk problémája elsőre nehezen volt érthető, mert egy láthatóan tejföl feliratú fotót mellékelve morgolódott azon, hogy tejföl helyett pirosat joghurttal vágta tönkre a családi ebédet, de ezt a zaklatottsága számlájára írtuk.
Problémája ugyanis azonnal érthetőbbé vált, amint a Piros tejföl mellé odatettük egy Piros joghurt fotóját. Hát tényleg Marika néni legyen a talpán, aki tudja, hogy mit vesz – azon túl, hogy valami Pirosat.
Tisztelt CBA, Nem tudom, hogyan gyárthatnak ilyen csomagolásban tejfölt, kefírt, joghurtot. A PIROS lóbetükkel van viszont mi van benne az miniatúr olvashatatlan betükkel van. Hogy kerülhet ki ilyen forgalomba. Nincs erre előírás???? Csak saszeműeknek árulnak? Vigyek külön szemüveget a termékükhöz?? Mellékeljenek egy nagyítót is a pultjukhoz. Sikerült elrontanom az ételt tejföl helyett joghurttal. Köszönjük. Miért ilyen az a meglepetés, hogy milyen az étel tejföl helyett joghurttal??? Így támogatják a természetes kiválasztódást, hogy ha rosszabb a szeme valakinek haljon éhen? Ki adott ZÖLD utat ilyen BORZALMAS csomagolásnak. RONDA és HASZONTALAN Többet nem veszem a terméküket inkább valami mást. És mi ez a randa piros??? Szégyejjék magukat.
Megkérdeztük, hogy csak a vásárlókat szomorítja a CBA ezzel a dizájnnal, vagy esetleg valami szabályozásra is fittyet hány.
Kedves olvasó!
Az előrecsomagolt és a végső fogyasztók részére értékesített élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásra vonatkozó előírásokat európai uniós és magyar jogszabály is meghatározza, amelynek betartása minden hazai élelmiszer iparral foglalkozó vállalkozás számára kötelező.
Ezek az előírások az adott csomagolás színére vonatkozó szabályokat nem határoznak meg, de többek között rögzített a tájékoztatás kötelező adattartalma, amelynek könnyen hozzáférhetőnek jól olvashatónak és letörölhetetlennek kell lennie. A jogszabályi rendelkezések pontosan meghatározzák azt is, hogy a tájékoztatást mekkora betűmérettel kell rögzíteni, ez elsősorban a csomagolás vagy a tárolóedény méretétől is függ. Ki kell még emelni, hogy a csomagoláson található tájékoztatás nem lehet megtévesztő, ennek pontos kritériumait is tartalmazza az európai uniós előírás.
Az élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal jogosult ellenőrizni, ha a csomagolással a vállalkozás a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen (megtévesztő) kereskedelmi gyakorlatot is megvalósít, akkor az illetékes fogyasztóvédelmi hatóság, illetve a gazdasági verseny érdemi érintettsége esetén pedig a Gazdasági Versenyhivatal jogosult eljárni a jogsértéssel kapcsolatban.
A csomagolásra vonatkozó egyéb panaszodat pedig a termék gyártója részére tudod megküldeni.
Felhasznált jogszabály: Az Európai parlament és a Tanács 1169/2011/EU RENDELETE – 36/2014. (XII. 17.) FM rendelet az élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásról (itt: http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=173097.331005)
homar