Home Főhírek Gazdaság Kezdő vállalkozók: Készülj fel mindenre kezdő csomag

Kezdő vállalkozók: Készülj fel mindenre kezdő csomag

0
backlink 230606 kezdo

Most indítasz vállalkozást? Minden bizonnyal számos gondolat jár a fejedben és rengeteg mindennel szükséges foglalkoznod.

A megfelelő termék megtalálása, az értékesítési folyamat kialakítása, az arculat meghatározása és sok minden más mellett azonban az adminisztratív feladatokra és pénzügyekre is érdemes nagy hangsúlyt fektetned.

Kezdő vállalkozóként a legtöbb figyelmünket a sikeres értékesítési folyamatokra szánjuk, pedig a vállalkozás adminisztratív támogatása ugyanolyan fontos. Cikkünkben megtalálsz néhány olyan fontos teendőt, amire kezdő vállalkozóként feltétlenül érdemes hangsúlyt fektetned.

#1: Pénzügyi megoldások

A mai piaci körülmények között a vállalkozásod pénzügyi stabilitására az első pillanattól fontos, hogy nagy hangsúlyt fektess. Feltétlen rendelkezz egy megfelelő pénzügyi tervvel, valamint keress olyan megoldásokat, amelyek likviditásodat támogatják, különösen az első időszakban. Ilyen lehet a faktoring aminek köszönhetően a hosszú fizetési határidők nem fogják hátráltatni céged fejlődését. A faktoring segítségével a partnerednek kiállított számla végösszegét jellemzően még aznap megkapod.

Számíts arra, hogy a vállalatok törekednek a lehető leghosszabb fizetési határidővel szerződni veled. A befektetett munkabér és anyagköltség megtérülése faktoring hiányában 30-60-90 vagy akár 180 napra is rúghat!

#2: Adóbevallási határidők

Te már tudod, hogy vállalkozóként milyen adóbevallási határidőkkel kell kalkulálnod? Magánszemélyként az adózási körülmények viszonylag egyszerűek, a NAV számos útmutatóval segít. A céges adóügyi teendők már sokkal szerteágazóbbak, így a megfelelő szakemberek megtalálása mellett fontos, hogy ezt mihamarabb te is átlásd!

#3: Egy jó könyvelő és adótanácsadó aranyat ér

Ha pedig már a szakembereket említettük ne menjünk el a könyvelő és adótanácsadó fontos szerepe mellett. Fontos, hogy a két szakember nem ugyanaz és nem ugyanazzal a tudással rendelkezik. A könyvelő segítséget nyújt a különböző adóügyi bevallások beküldésében, nyomon követi a pénzügyi tevékenységeket, pénzügyi dokumentumokat kezel.

Ezzel szemben egy adótanácsadó segítségére van szükséged egyes jogszabályok értelmezéséhez, a legjobb pénzügyi megoldások megtalálásához vagy például, ha meg akarod érteni egy külföldi piac pénzügyi szabályozásait

Mindkét esetben érdemes a minőségre menni, hiszen tanácsaik hozzájárulnak a vállalkozás gördülékeny pénzügyi működéséhez!

Exit mobile version
Megszakítás