Hirmagazin
Image default
HáborúKülföld

Kétszázhetvenezer ukrán háztartásban továbbra sincs áram

Ismét több ukrajnai várost ért légitámadás hétfő hajnalban. Kijev szerint az oroszok ezzel azt torolják meg, hogy szombaton támadás érte az orosz fekete-tengeri flottát. A rakétatámadásokban országszerte 13 ember sérült meg.

Kijev főpolgármestere Vitalij Klicsko szerint az emberek 40%-a maradt víz nélkül a hétfő támadás után, valamint 270 ezer háztartásban továbbra sincs áram.

„A hatóságok értesítettek, hogy a vizet visszakapcsolták a nyugati parton és részben a keletin is. Nem tudom, hogy teljesen visszakapcsolják-e, de ebben a parkban van egy szökőkút. Két éve élünk Kijevben, és most ivóvízért állunk a sorban. A gyereknek és nekünk is szükségünk van vízre” – mondta ez a nő.

Minden lényeges hír a háborúról!

Az orosz Védelmi Minisztérium napi háborús jelentésében azt közölték, „minden rakéta célt ért”. Az ukrán hadsereg beszámolói szerint azonban az 50 elindított rakétából 44-et semlegesítettek. Az egyik lelőtt rakéta darabjai moldáv területen, az ukrán határhoz közel értek földet.

Az ukrán külügyminiszter azt mondta: Oroszország nem a harctéren, hanem az emberek ellen harcol. Az elmúlt hetekben indított támadások az ukrán energiarendszer harmadát megsemmisítették.

euronews

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek