Ö a világ harmadik legszebb és tízedik legbefolyásosabb asszonya. A négygyerekes Rania nem készült uralkodásra, ám mióta fejére került a korona, nagyon is belejött.
„Én elfogult vagyok, de be kell ismerni, hogy a királyom nagyon menő, nem?” – kérdezi a király. Akár az Ezeregyéjszaka meséje is lehetne az övé: 1993-ban elment a húga vacsorájára, amelyen részt vett az akkori jordániai király, Husszein legidősebb fia, Abdullah is. A fiatalok összeismerkedtek, egymásba szerettek, és a gyönyörű lány még ugyanabban az évben hozzáment a herceghez. Élhettek volna csendben, névtelenül, csakhogy a sors, vagyis inkább Rania máshogyan akarta…
Az asszony élete 1998-ban vett fordulatot, amikor apósánál, Husszein királynál nyírok rákot diagnosztizáltak, és emiatt át akarta adni az uralkodói jogköröket öccsének – arrafelé ugyanis ez a szokás. Rania azonban férjének, a király elsőszülött fiának akarta megszerezni a koronát, és ezért minden befolyását bevetette.
Azt hangoztatta, hogy ha Jordánia a modernizáció útjára akar lépni, akkor az örökletes monarchia intézményét kell bevezetni. Csakúgy, mint Nyugat-Európában. Az is hatott, hogy a király öccse szintén öreg volt már, átmeneti király lehetett volna csak.
A legfontosabb érv azonban az volt, hogy a férje évek óta szolgál a hadseregben, mely igen fontos támasza a hatalomnak. így benne jobban megbíznak a tábornokok. Végül ő nyert. Amikor a király 1999- február 7-én meghalt, Abdullah lett az új uralkodó.
Közben négy gyereket szült, két herceget, két hercegnőt. És soha nem szűnt meg támogatni és szeretni a férjét: szerelmét a Facebook-oldalán ma is rendre kimutatja. Nemrégiben egy franciaországi nyaraláson készített egy képet motorozó férjéről, és ezt írta alá: ‘Nos, én elfogult vagyok, de be kell ismerni, hogy a királyom nagyon menő, nem?’
Rendszeresen posztolja véleményét a világról, képeket a munkáiról, hivatalos útjairól, találkozóiról, mi több, bensőséges képet a királyi családról. Ám miközben ragyogásával, munkájával elbűvöli a világot, odahaza egyre több ellenséget szerez magának. Sikkasztással, korrupcióval vádolják, és azzal, hogy befolyását a saját családja meggazdagodására használja fel.
Nemrégiben 36 jordániai törzsi vezető írt nyílt levelet arról, hogy a királyi udvart átszövik a korrupciós ügyek. A levélben leginkább a királynét támadták, kiemelve, hogy az amúgy is gazdag családja elképesztő módon vagyonosodik.
Két testvére van, egy nővére, Dina, aki menedzserként dolgozik, és egy öccse, Magdi, akinek számítógépes vállalata van Ammanban. Az ő cégeik sok állami megbízást kapnak, ráadásul ‘érthetetlen’ módon Rania családtagjai a sivatagi ország számos értékes, vízben gazdag területét szerezték meg. Arra is kíváncsiak, miből telik a királynénak drága utazásokra, párizsi divatdiktátorok egyedi ruháira, luxus életmódra!
Ügy vélik, ha nem is maga a királyné, de a környezete lop a kincstárból. A törzsek vezetői arra figyelmeztetnek, ha az udvar nem vet véget a korrupciónak, akkor összefognak a királyi pár ellen, az pedig felkelésbe, káoszba sodorhatja az országot. Azaz végső soron hiába ügyeskedett egykor Rania, a férje és a fia is elveszítheti trónját.
Forrás: delina