Budapest
2024. április. 24. szerda
HomeSportSporthirekKét gólt szerzett a magyar válogatott, mégis kikapott

Két gólt szerzett a magyar válogatott, mégis kikapott

A magyar válogatott 3-2-re kikapott az orosz csapattól a Nemzetek Ligája-sorozat második fordulójában. A 46. percben háromgólos hátrányba került Marco Rossi együttese, ám feljött, az egyenlítésért hajtott – de ez nem sikerült.

A magyar csapat összeállítása: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai Attila – Bese, Sigér, Nagy Ádám, Holender – Szoboszlai – Szalai Ádám, Sallai. Az oroszoké: Sunyin – Mário Fernandes, Dzsikija, Szemjonov, Kudrjasov – Ozdojev, Jonov, Mirancsuk, Zobnyin – Dzjuba, Kuzjajev.

A mérkőzést nézők nélkül, zárt kapuk mögött rendezik. Ez a Puskás Aréna első olyan tétmeccse, amelyen a válogatott játszik.

A 3. percben Szoboszlai szögletszerű beadása után Dzjuba saját kapujára veszélyesen fejelte szögletre a labdát.

A következő percben magyar védelmi hiba után a napokban Olaszországba igazolt Mirancsuk ziccerbe került, de hét méterről tévesztett.

A 15. percben Kuzjajev pontos beadását Mirancsuk biztos lábbal lőtte nyolc méterről a kapuba. Magyarország-Oroszország 0-1.

Az oroszok egy kicsit átengedték a kezdeményezést, Sallai lövése és Bese fejese is jelezte, hogy észlelte ezt a magyar csapat is, de nem volt igazi veszély a támadásokban.

A 33. percben a magyar tizenhatoson belül elpattant a labda Szalai Ádámtól, egy orosz azonnal odaugrott, becsúszva szerelt, Odzojev pedig 14 méterről a hálóba lőtte a labdát. Magyarország-Oroszország 0-2.

Sigér Dávid sárga lapot kapott, már a másodikat a sorozatban.

A 44. percben Holender veszélyes beadása után Sigér elől szereltek védője.

Vége az első félidőnek, reális az eredmény, ennyivel jobban futballoztak az oroszok.

Marco Rossi cserélt a szünetben, Sigér helyére Kalmár Zsolt állt be.

Orosz góllal indult a félidő, kis passzok után Dzjuba a kapu előterében úgy döntöt, nem maga fejezi be a támadást, a kapussal szemben, hanem a tiszta helyzetben lévő Mário Fernandeshez passzolt, aki peg a kapuba lőtt. Magyarország-Oroszország 0-3.

A 49. percben Lang bravúrros mozdulattal szerelet ziccerben Dzjubával szemben.

Sallai kicsit hosszan passzolt Szoboszlainak, így a helyzetbe kerülő középpályás lövésében nem volt erő.

Beállt az oroszokhoz a legnevesebb játékosuk, a 37 éves, a Chelsea-t is megjáró Zsirkov.

A 62. percben kivételesen szép labdakihozatal, majd Szemjonov hibája után Sallai Roland helyzetbe került, s szépített egy emeléssel. Magyarország-Oroszország 1-3.

A 67. percben Szalai Ádám helyére Nikolics Nemanja állt be.

Három perccel később „Niko” gólt szerzett: Szoboszlai emelése után Bese megnyerte a fejpárbajt Zsirkovval szemben, a hosszú oldalon érkező Nikolics közelről a kapuba lőtt. Magyarország-Oroszország 2-3.

A 78. percben Zsirkov nem volt elég gyors, a helyzeténél, a visszacsel után Szalai Attila leszerelte.

Szoboszlai lecserélte Rossi, Cseri Tamás, egy újoncot küldött be. Szoboszlai nehezen viselte a lecserélést.

Mezőnyjátékkal teltek az utolsó percek, labdabirtoklási fölényben játszott a magyar csapat, de nem tudott újabb helyzetbe kerülni.

Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt