Előttünk a kép: fürdés, napozás, koktélozás, majd gyönyörű csokoládészínünk bemutatása az irigykedő munkatársaknak. Az elképzelés remek, de ha gondolkodás nélkül fejest ugrunk a nyárba, a vakációnk hátralévő részében a hűtőnek dőlve sirathatjuk a bőrünket…
Hétköznap délután, amikor a hőmérők leállnak és felforrósodik a beton, a kánikulában már a szökőkút is csábítónak tűnik, mi pedig a Riviérára képzeljük magunkat… A Women’secret kisokosából most kiderül, hogy élvezzük megbánás nélkül a napozást.
Égő helyzetek
Bár már rég nem hiszünk a mesékben, mégis sokunk meggyőződése, hogy a tökéletes barnasághoz nem árt először egy kicsit „megégnünk”. Nem kell nagy biológusnak lennünk ahhoz, hogy belássuk: ami megégetett, az károsította a bőrünket, tehát egy időre elfelejthetjük az egészséges barna színt. Hiába vágyunk arra, hogy a napra kiérve egyből csokoládék legyünk, a valóságban leginkább elégünk, mint a vámpír, ha nem kenjünk be magunkat a tűző napon. Az égő balesetek elkerüléséért érdemes fokozatosan szoktatni magunkat a napsütéshez, és kerülni a napsugarakat 11 és 3 között.
Örök bikini
Csodás választásnak tűnt a nyaralásra az extrém szabású fürdőruhánk – egészen addig, ameddig meg nem pillantottuk a Picasso-művet a testünkön. Ameddig nem vagyunk a nudizmus hívei, a napozás egyik elkerülhetetlen része, hogy a bikinink egyfajta tetoválásként nyomot hagy a bőrünkön – jó esetben csak a pántrésze, de hallottunk már nagyobb balesetekről. Akármennyire is gyönyörű vakítóan barna bőrünk, az esti bulin kicsit illúziórombolónak hat a koktélruha alól kivillanó hófehér pánt látványa. Napozáskor ezért érdemes cserélgetni a kedvenc bikinijeinket, vagy levenni a nyakból a pántot, így a láthatóbb részek is könnyedén elhalványulnak.
Barnító (k)rémek
Tudjuk, mennyire csábít minket a gondolat, mégis érdemes meggondolnunk a napozás előtti barnító krém használatát. Bár a legszerencsésebbek gond nélkül felkenik magukra,legtöbbünknél csupán barnás-narancssárga sávok figyelhetőek meg – ráadásul a legfeltűnőbb pontokon. Kifejezetten kínos helyzeteket szokott szülni a „megmaradt naptej” átka, amikor stílusosan beletörlünk a combunkba vagy elfeledkezve meglétéről hagyjuk az ujjaink között megszáradni. Utána napokig küzdünk a bőrradírral, és utáljuk magunkat, amiért nem vártunk maximum két napot a gyönyörű barna árnyalatunk megszerzéséért.
Vizes fürdőruha
A napozás közben néha nem árt egy kis felfrissülés: ilyenkor nem is vágyunk másra, mint hogy elmerüljünk a hűvös vízben és onnan élvezzük a nap meleg sugarait. Egy kiadós pancsolás után a nedves fürdőruha viselése már kevésbé kényeztető: lassan szárad, ha védekezésképpen rávesszük a nyári ruhánkat, egyből neveznek minket vizes póló versenyre, és még nem is beszéltünk a fertőzésveszélyről. Ha nem akarjuk a nyaralás hátralévő részét ágyban tölteni, ne a napra bízzuk a fürdőruhánk megszárítását. Hasonlóan a cipőkhöz, bikiniből sem lehet soha elég, ezért érdemes többféle fürdőruhát beszerezned, amit váltogathatsz a nyaralás során.
forrás: anna.hu