Sokoldalú használatot tesz lehetővé az innovatív eszköz.
Az otthoni lézerterápia egyre növekvő népszerűségnek örvend, hiszen a safe laser bérlés lehetővé teszi számunkra, hogy kényelmesen kihasználjuk a lézerfény gyógyító erejét akár az otthonunkban is. De miért érdemes ezt az innovatív módszert választani, és hogyan segíthet ez az eszköz megoldani az egészségügyi vagy szépségproblémákat?
A lágylézerterápia rövid bemutatása
A lágylézerterápia, melyet más néven hideglézernek vagy LLLT-nek (Low-Level Laser Therapy) hívnak, egy modern technológia, amely alacsony energiaszintű lézerfényt használ a sejtek stimulálására. A lézerfény célzottan hat a szövetekre, serkenti a sejtek anyagcseréjét és gyógyulási folyamatait anélkül, hogy károsítaná azokat. A Safe laser bérlés lehetősége növeli a kezeléshez való hozzáférést, így egyre több elégedett páciens számára teszi elérhetővé ezt a hatékony terápiát. Az otthoni lágylézer terápia ideális megoldást kínál számos egészségügyi és kozmetikai probléma kezelésére. Ezek az eszközök biztonságosak és fájdalommentesen használhatók, emellett idő- és költséghatékonyságot nyújtanak. Nemcsak enyhítik a tüneteket, hanem gyakran azok okait is megszüntetik.
Milyen típusok közül választhatunk?
Amint korábban kifejtettük, a lágylézerterápia serkenti a sejtek fényérzékeny molekuláit, ami javítja a sejtlégzést és növeli a sejtek energiatermelését. Ez a terápia gyorsítja a regenerálódást és lerövidíti a betegségek és sérülések gyógyulási idejét. A Safe Laser eszközök többféle formában elérhetők, így mindenki megtalálhatja a szükségleteinek megfelelő eszközt. Például a Safe Laser 150 készülék hatékony a bőr és a bőrfelszín közelében lévő problémák kezelésére, míg a Safe Laser 500 készülék akár 8 cm mélységig bevethető, miközben a Safe Laser 1800 készülék akár 10 cm mélységig képes pozitív hatást kifejteni, emellett kezelőfelülete 5-ször nagyobb, mint a Safe Laser 500 készüléké.
Lézerterápia a különböző betegségek kezelésében:
A fájdalomterápia az orvostudomány azon ága, amely azokkal a tartós és erős fájdalmakkal foglalkozik, amelyeket nem lehet gyorsan kezelni és nagy fájdalommal járnak.
Lézerterápia 10 biológiai hatása
Az alacsony energiájú lézernek számtalan hatása van a szervezetre.
Ezek közül most a 10 legfőbb hatást mutatjuk be:
- Gyorsabb sebgyógyulás, fekélyes sebek kezelése otton
A lézerterápia hatására a gyorsul azoknak a kollagénrostoknak a termelése, amelyek legfontosabbak a sebszövet gyógyításában.
A kollagén játszik szerepet abban, hogy az elhalt szöveteket új szövetekkel lehessen helyettesíteni.
A lézerfény hatására így gyorsul a sebgyógyulás. - Gyulladáscsökkentés.
A lézerterápia anti-ödémás hatású, mivel serkenti a vér- és nyirokkeringést, ezáltal segít gyorsan eltüntetni a duzzanatot az ödémás területekről.
Ezáltal nem csak a duzzanat, hanem a viszketés és a gyulladás is csökken. - Fájdalomcsökkentés.
A lágylézer nagyon jó hatást fejt ki azokra az idegvégződésekre, amelyek fájdalomreceptorként juttatják el az agyba a fájdalomérzetet.
Ezen idegvégződések érzékenységének időszakos csökkentésével a fájdalom csökken.
Emellett a lézer hatására olyan fájdalomcsökkentő hormonok is felszabadulhatnak, mint az endorfin. - Gyorsabb sejtnövekedés.
A lézerfényben található protonok mélyen behatolnak a szövetekbe és ott gyorsítják a sejtek növekedését és újratermelődését.
A lézer a sejtek energiaszintjét is növeli, mivel serkenti az ATP termelődését, amely a sejtek „üzemanyaga”.
Ezáltal a sejtek több tápanyagot vehetnek fel és gyorsabban megszabadulhatnak a salakanyagoktól.
A lézer ezt a jótékony hatását ínhüvelyeken, szalagokon és izmokon is kifejti. - Jobb vérkeringés.
A lágylézer hatására a sérült szövetekben sokkal gyorsabban fejlődnek ki a kapillárisok, amely gyorsítja a gyógyulást, segíti a sebgyógyulást és csökkenti a hegesedést.
Az érképződés gyorsítása mellett a lézer segít az értágulásban is. - Gyorsabb anyagcsere.
A lézer hatására bizonyos enzimből több termelődik, így a sejteknek több oxigén és tápanyag juthat. - Trigger pontok.
A lézerterápia segít a trigger pontok és az akupunktúrás pontok ingerlésében, így manuális beavatkozás nélkül segít csökkenteni az izomfájdalmakat. - Kevesebb sebszövet.
A lézerkezelés segít a sebszövetek kialakulásának csökkentésében, amely vágások, horzsolások, égésék vagy műtét miatt alakulhat ki. - Jobb idegi működés.
A sérült szövetekbe az idegi funkciók lassan térnek vissza, ami érzéketlenségben jelentkezhet.
A lézerfény segít az idegszövet újratermelődésében, az idegek összekapcsolódásában és helyes működésében. - Immunszabályzás.
A lézernek közvetlen hatása van az immunrendszer működésében fontos enzimekre.
Ezek az enzimek felszívják a lézerfényt és ezáltal több ATP-t termelnek, amely az elsődleges energiaforrása a sejteknek.
Ezeket a betegségeket hosszú terápiával lehet kezelni, és mint a fektiekben bemutattuk, megéri kezelni