Kilencven százalékban sikerült megegyeznie az Egyesült Királyságnak és az Európai Uniónak a Brexit utáni kapcsolatokról – jelentette be a héten az unió főtárgyalója.

BBC.com

London viszont számol azzal is, hogy mégsem tudnak megállapodni a teljes feltételrendszerről – hangzott el a Kossuth Rádió Európai idő című műsorában. Brexit-párti brit közgazdászok szerint Nagy-Britanniának nem kell tartania attól sem, ha nincs egyezség.

Az MTVA londoni tudósítója a Kossuth Rádió Európai idő című műsorában arról beszélt, hogy a brexitügyi miniszter, Dominic Raab úgy fogalmazott, továbbra is rendíthetetlenül optimista, és bízik abban, hogy sikerül dűlőre jutni több kérdésben is, dacára annak, hogy bizonyos ügyekben még nincs megállapodás, ilyen a szellemi tulajdon, vagy az adatvédelem.

Az unió főtárgyalója, Michel Barnier azt mondta, Londontól várja a részleteket azzal kapcsolatban, hogy miként próbálják elkerülni az ír határellenőrzés visszaállítását.

A brit brexitügyi miniszter szerint már látótávolságban van a megállapodás az unióval a brit uniós tagság megszűnésének feltételrendszeréről. Dominic Raab azonban a felsőházban utalt arra is, hogy a tárgyalások túlcsúszhatnak az unió által kitűzött októberi határidőn.

Hozzátette, újult erővel, ambíciózusan készülnek a tárgyalássorozat újabb fordulójára, és ha mindezt az uniós fél is hasonló törekvéssel viszonozza, akkor lesz megállapodás.

Habár a tervek szerint csak jövő év márciusában szűnik meg Nagy-Britannia uniós tagsága, a tárgyalásokat októberben szeretnék befejezni, hogy a megszületendő egyezményt a brit parlament, az Európai Parlament, és az unió tagjainak törvényhozása is megvitathassák és időben tudják ratifikálni.

Theresa May korábban úgy nyilatkozott: egy esetleges rossz megállapodásnál az is jobb lenne, ha Nagy-Britannia egyezség nélkül lépne ki az unióból, azonban úgy tűnik, ez nem ilyen egyszerű, hiszen sok millió brit életét felforgatná, ha ez a forgatókönyv bekövetkezne, ugyanis brit civilek arra próbálták meg felhívni a figyelmet, hogy megállapodás híján nehezebb lesz hozzáférni a pénzügyi szolgáltatásokhoz, az egészségügyi-, illetve a gyógyszerkészletekhez, továbbá a mezőgazdasági termékekhez.

A cikk az Euranet Plus szervezettel, az Európai Unióról szóló hírek legfontosabb rádiós hálózatával együttműködésben készült. Értsük meg jobban Európát!

euranet logo

Forrás: MTI

ElőzőElképesztő sebességgel hajtanak az autósok éjszaka, Budapesten! Nézd meg a fotót!
KövetkezőRendkívüli elismerésben részesült Keller András
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza