Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója egy csütörtöki sajtóbeszélgetésen egy rendkívül szerencsétlen mondatot mondott, amiért elnézést kért és felajánlotta lemondását a főpolgármesternek, aki ezt nem fogadta el. Az ügyben az InfoRádió Karácsony Gergelyt kérdezte.
Walter Katalin BKK-vezérigazgató egy minapi háttérbeszélgetésen arról értekezett, hogy az utasokat azért nem vonták be a fővárosi járatritkítással összefüggő döntés előkészítésébe, amiért „a pulykákat sem kérdezik meg hálaadás előtt, mi legyen a sorsuk”.
Az ügyben élesen felszólalt ellene a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője, Wintermantel Zsolt, de a kormány korábbi közlekedési államtitkára, a volt BKK-vezér Vitézy-Dávid is kétszer posztolt az ügyben a Facebookon, azt is ecsetelve, mi lenne a tennivaló.
Karácsony Gergely főpolgármester szintén megnyilvánult, két fontos bejelentése volt a közösségi médiában:
- Walter Katalin benyújtotta a lemondását, de azt feletteseként nem fogadta el
- utasította a BKK vezetőjét, hogy állítsa vissza a korábbi menetrendet, a vitatott újat vessék el.
A városatyát az InfoRádió pénteken személyesen is elérte kérdéseivel.
„Aki közszereplő, könnyen elköveti azt a hibát, hogy vannak szerencsétlen mondatai, de Walter Katalin jó munkát végzett az elmúlt években a BKK élén, nem véletlenül választották meg a legfontosabb európai szakmai szervezet vezetőjévé tavaly ősszel, és a BKK a BudapestGO alkalmazással, a járműbeszerzésekkel vagy épp a BuBi-hálózat szolgáltatásának újragondolásával is bizonyította azt, hogy kiváló szakmai munkát végez. Azt gondolom, a bocsánatkérés fontos, határozottan azt kértem vezérigazgató asszonytól, hogy folytassa a munkáját” – szögezte le Karácsony Gergely.
Szerinte az BKK-menetrend egy „kommunikációs hiba áldozatává vált”, ami „a kampány kereszttüzében még inkább érvényesült”.
Hogy a régi menetrendet vissza kell állítani, az Karácsony Gergely megítélése szerint arról szól, hogy a közösségi közlekedésbe vetett bizalmat vissza kell állítani, „ne tudják a politikai szereplők azt a hamis látszatot kelteni, mintha csökkennének a közösségi közlekedési kapacitások”.
A teljes járatreform későbbre tolódik
Ezzel párhuzamosan járatreform is történt volna február 5-étől a XVII. kerületben, majd különböző újpesti, újbudai viszonylatokkal bővült volna. Hogy a mostani visszaállással ezeknek mi lesz a sorsa, a főpolgármester azt mondta, „kapacitás-újraosztás történt volna”, de így most csak később kerül erre sor, a társadalmi egyeztetések folytatódnak, a változtatási tervekről reméli, hosszabb távon nem kell lemondani.
„Ebben a hiszterizált helyzetben, amelyben van ma a budapesti közlekedési politika, ahol szakmai kérdések politikai kérdésekké válnak, nagyon nehéz bármilyen értelmes párbeszédet kialakítani. Ez sajnos aláássa a közösségi közlekedésbe vetett lakossági bizalmat, ezért azt gondolom, összességében a folyamat többet árthat, mint használhat” – részletezte.
Úgy érzi, naivak voltak, hogy úgy érezték, el lehet indítani egy ilyen folyamatot ilyen feszült helyzetben is, „nem tanulság nélküli ez a dolog”.
„A vitát érdemes lezárni, nem fogunk kapacitást elvenni sehonnan, a régi menetrendre visszaállunk, és megnézzük, hogyan tudjuk a forrásokból bővíteni a hálózatot” – ígérte a városvezető.
Hogy a bocsánatkérésen, illetve a lemondás felajánlásán túl lesz-e bármilyen következménye az ügynek, arról azt mondta, nem gondolja, „csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, feszült helyzetben könnyű kommunikációs hibát véteni.
Mindenkinek vannak rossz mondatai, nekem is vannak, vannak közszereplők, akiknek csak rossz mondataik vannak hosszú idő óta,
de én azt gondolom, az a város érdeke, hogy a BKK vezetése folytassa a kiváló szakmai munkát, amit nap mint nap végeznek Budapestért”.
„Én magam részéről ezt az ügyet lezártam, és szeretném megerősíteni a városvezetés bizalmát a BKK vezetése mellett, amelynek a munkájával továbbra is rendkívül elégedettek vagyunk” – jelentette ki a főpolgármester.
KAPCSOLÓDÓ HANG
Forrás