Még október közepén indított szavazást saját közösségi oldalán a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), melyben arra voltak kíváncsiak, hogy az utasok milyen összvonalas, időalapú mobiljegyet szeretnének.
Az opciók 30, 60 vagy 90 perces jegyek voltak.
Az erről szóló szavazáson közel négyezren voksoltak. A legtöbben, a válaszadók fele 60 perces jegyet szeretne, 30 százalék választotta a 90 percest, 20 százalék pedig a 30 percest.
Az időalapú jegy lényege, hogy az utas bármennyit utazhat az időegység alatt. A BKK korábban azt írta, hogy így nem kellene minden átszálláskor új jegyet érvényesíteni, elég lenne csak arra figyelni, hogy az utas még az utazás előtt váltsa meg a megfelelő időtartamra szóló jegyet.
A Telex megkereste a céget, hogy mit szűrtek le a szavazásból, valamint hogy mikor és milyen időalapú jegy bevezetése várható. A BKK válaszában közölte: előreláthatóan a jövő év, vagyis 2022 elején érkezhetnek az első időalapú mobiljegyek. Viszont azt még nem tudják, hogy milyen lesz, ugyanis még folyamatban van a pontos termékkoncepció részleteinek kidolgozása, és dolgoznak a megvalósításán.
Tarlós István korábbi főpolgármester és Pintér Sándor belügyminiszter még 2019 áprilisában írt alá megállapodást, amely szerint e-személyivel, hallgatói kártyával, valamint utazási kártyával már 2020 végén lehetett volna időalapú jegyet venni.