hirmagazin_2015-07-01_150324
Sokan lelkiismeretfurdalást éreznek egy alapos traccspartit követően, ahol a barátnőikkel minden létező ismerősüket kibeszélték. Pletykálni azonban nem csak bizsergetően izgalmas dolog, hanem kifejezetten egészséges is!

Brit tudósok felállították a Negy Pletyka Teóriát, miszerint pletykálás tesz minket emberré, ez az többek között, ami megkülönböztetett és kiemelt bennünket az állatok sorából. Ezen felül a pletykálkodással akár az életünket is meghosszabbíthatjuk!

A letyepetyével a barátainkkal és a közeli ismerőseinkkel ápolt kapcsolatot tudjuk még jobban elmélyíteni, ezen felül rengeteg fontos információt is kapunk arról, kiben bízhatunk meg és kiben nem. Robin Dunbar, az oxfordi egyetem evolúciós pszichológia professzora szerint „a pletykálkodás a legfontosabb dolog, ami életben tart bennünket”.

-A pletykának nagyobb hatása van ránk, mint bármi más, kivéve talán a dohányzásról való leszokás. –nyilatkozta a professzor a sajtónak.

-A közösségi hálónknak hatalmas befolyása van arra, hogyan érezzük magunkat és boldogok vagyunk-e. A társas kapcsolatainkról rendszeresen gondoskodnunk kell, a nyelv pedig ebben segít nekünk. A pletykálás nem más, mint csevegés másokkal, amelyen keresztül a környezetünkkel is naprakészek lehetünk. A pletykálás az, ami emberivé tesz bennünket. Egészen a 18-dik századik nem is volt negatív jelentése a pletykálás szónak. Az emberi beszéd és a pletykálás az, ami lehetővé tette az emberiség számára, hogy nagyobb csoportokban éljen.

-Még ma is az emberi kommunikáció jelentős része –az emailek, a telefonbeszélgetések, vagy az újságcikkek- nem más, mint pletykálás. Olyan természetesen jön a letyepetye a szánkra, mintha az emberi nyelv direkt erre lett volna kitalálva.

Forrás: marmalade;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu