A Travel Channel műsorán a régész elrejtett kincsek, eltűnt városok és egyéb titkok nyomában jár az Expedíció az ismeretlenbe című sorozattal. Új epizódok csütörtökönként.
Josh Gates Amerikába viszi Szulejmánt is

A khmerek elveszett városát, a borostyánszobát is kutatta, de megpróbálta Amelia Earhart halálának körülményeit is felderíteni. Hogyan választja ki az egyes epizódok felderítendő rejtélyeit?

– Csapatmunkában keresünk olyan témákat, amelyekben épp valami fontos történik, ahol várható vagy épp megtörtént az áttörés. Ezekre a kalandokra visszük el a nézőt, megmutatjuk nekik azokat az embereket, akik az igazi, érdemi munkát végzik.

Ön végzett régészi minőségében is készíti a sorozatot – kell az egyes részekhez még speciális képességeket elsajátítania?
– A legfontosabbnak azt tartom, hogy olyasmiről forgassunk, amiért lelkesedni tudok, ott tudjunk lenni, ahol az események éppen történnek. Menet közben aztán persze sok minden megesik velünk, de nem arra figyelek, hogy mire és hogyan kellene felkészülnöm, hanem arra, hogy egy jó sztorit kapjon a néző – még akkor is, ha a lehető leggyanúsabb külsejű repülőgépekre kell emiatt felszállnom.

A kaland vagy az ismeretterjesztés a fontosabb célja a sorozattal?
– Több mint kaland: a valódi világról akarok élményeket közvetíteni. A legtöbben íróasztalok mögött töltjük a napjainkat, szükségünk van arra, hogy lássunk egy kicsit a valóságból is. Humorral valósítjuk meg mindezt, de azért azt is remélem, hogy tanulnak is a nézők valamit minden epizódból.

Most már a második évadot forgatja, változik ebben valamit a sorozat?
– Szerencsére a receptünk nem olyan szigorú, nem egy központ mondja meg, hogyan kell felépítenünk egy-egy részt, hanem a történetek diktálnak. Annak megfelelően készülnek el az epizódok, hogy mit követel meg a sztori. Mindezen túl az még a célunk, hogy olyan történeteket meséljünk el, amelyeket a világ egyes részein nem ismernek.

Ön például magyar, így tudja, ki Szulejmán, de Amerikában és az Egyesült Királyságban sem tudunk túl sokat róla, vagy az ottomán birodalomról sem. Róla érdekes tehát forgatnunk.

Forrás: metropol;Kép: Google;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu