Home Életmód Egészség - betegség Jól van a baba, akinek a testén kívül dobogott a szíve

Jól van a baba, akinek a testén kívül dobogott a szíve

A kép illusztráció

Túlélte a műtétet az a háromhetes kislány, aki mellkasán kívül dobogó szívvel született. A csecsemő rendkívül ritka betegséggel jött a világra.

A kép illusztráció

A gyermek császármetszéssel jött világra, mellcsont nélkül. Szívét három műtéttel helyezték vissza a mellkasába a leicesteri Glenfield Kórházban. Az ectopia cordis nevű rendellenesség, amikor a szív a mellkason kívül helyezkedik el, rendkívül ritka, egymillió szülésre jut néhány, a többség nem éli túl a születést. A kórház tudomása szerint a kislány az első Nagy-Britanniában, aki életben maradt.

Sokan lemondtak a ritka rendellenességben szenvedő gyermekről

A szülőknek már az ultrahangos vizsgálatnál megmondták, hogy baj van, ezután kromoszómavizsgálatot kértek, ami nem mutatott ki rendellenességet, ezért a terhesség megtartása mellett döntöttek. A negyvenhárom éves édesapa elmesélte, hogy sokan azt tanácsolták, hogy ne vállalják a kockázatot, mert kevés az esély arra, hogy a babájuk életben marad. De ők hittek a lehetetlenben.

Vanellope születését karácsonyra várták, de november 22-én elvégezték a császármetszést, hogy csökkentsék a fertőzés és a szív károsodásának veszélyét.  Az operációt ötvenfős csoport, köztük szülészek, szívsebészek, altatóorvosok, neonatológusok és szülésznők végezték el. Ezzel pedig beírták magukat a szigetország orvostudomány történetébe.

Hosszú út áll még a baba előtt

A három műtét közül az elsőt a születése után 50 perccel hajtották végre, visszahelyezték a szívet a testbe. Az utolsó operációnál a kislány saját bőrével fedték be a mellkasán lévő lyukat. A gyermekre szakosodott szívspecialista abban reménykedik, hogy a jövőben a Vanellope szívét belső védelemmel is elláthatják. A kardiológus a 3D nyomtatású vagy organikus csontok alkalmazásában látja a megoldást. A következő lépés az lesz, hogy leveszik lélegeztető gépről. A kórház szerint hosszú út áll még a baba előtt. A legnagyobb veszélyt a fertőzések jelentik számára.

Az Egyesült Államokban már volt példa sikeres beavatkozásra

Az Egyesült Államokban már sikerült megmenteni néhány babát, aki ectopia cordialisszal született. Egyikük Audrina Cardenas, aki 2012-ben jött a világra Texasban, a szívét ugyancsak műtéttel helyezték vissza a testébe. Három hónap után engedték haza a kórházból. Mellkasát műanyaglemezzel védik.

Forrás: MTI, hirado.hu

Kép: DownBaba, SINOSZ

ElőzőTöbb tucat palesztint vettek őrizetbe Ciszjordániában terrortevékenység és zavargások vádjával
KövetkezőNegyedével csökkent az Ukrajnából az Európai Unióba szállított földgáz mennyisége az osztrák gázrobbanás miatt
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás