14.1 C
2024. május. 4. szombat
HomeSportSporthirekJól kezdődött, nehéz lett a vége: Magyarország–Azerbajdzsán 1–0

Jól kezdődött, nehéz lett a vége: Magyarország–Azerbajdzsán 1–0

Győzelmi kényszerben lépett pályára a magyar labdarúgó-válogatott Azerbajdzsán ellen.

Az UEFA által kiszabott zárt kapus büntetés miatt a Groupama Arénában csak gyermekek és vendégszurkolók lehettek jelen, ám tízezernél is több magyar gyerek ott volt a stadionban, és remek hangulatot teremtett.

A magyar válogatottra rá sem lehetett ismerni a horvátok elleni rettenetes játék után, magabiztosan és jól kezdett a magyar csapat. Sorra alakították ki a magyar játékosok a helyzeteket az azeri kapu előtt, majd egy szöglet után kifejelt labdát Korhut 35 éterről, kapásból a hálóba lőtt, ezzel a tizedik percben vezetést szerzett Magyarország.

A folytatásban is marad a magyar fölény, de igazán nagy ziccer nem alakult ki az azeri kapu előtt. Dzsudzsák lövése, és Kovács beadása után Sallai jelentett némi veszélyt, míg a másik oldalon egyáltalán nem jegyezhettünk fel lehetőségeket. A 34. percben ismét Sallai lőhetett kapura, de sajnos nem találta el jól a labdát.

A félidő utolsó perceire kicsit leült a játék, az azeriek is birtokolták néha a labdát, de gólhelyzet nem adódott egyik csapat előtt sem, 1–0-s magyar vezetéssel mentek a játékosok a szünetre.

A második játékrész elején meddő mezőnyfölényben játszott a magyar válogatott, Szoboszlai szabadrúgása és az azeri kapus ügyetlenkedése jelentett némi veszélyt, míg az azeriek egyszer szögletből veszélyeztettek.

Az utolsó húsz percben kifejezetten gyengén játszott a magyar válogatott, a remek és biztató kezdés után sajnos izgalmassá vált a mérkőzés hajrája. A 78. percben ismét Korhut próbálkozott távolról, ezúttal pár centit tévedett, ám így is ez volt a félidő legveszélyesebb megmozdulása.

A 87. percben Gulácsi Péternek először akadt dolga a meccsen, egy ívelés után egy gyenge fejest kellett megfognia.

A 92. percben egy szabadrúgás után Azerbajdzsán gólt szerzett, de mégsem következett be a katasztrófa, a játékvezető kezezés miatt (helytelenül) érvénytelenítette a gólt, maradt az 1–0, ami egyben végeredmény is lett.

Egy remekül kezdődő meccset kínkeservesen, szörnyű játékkal, szenvedve nyert meg Magyarország, de ezzel életben maradt az esély az Eb-re való kijutásra.