Home Tudástár Technika, kommunikáció Jogtalan letöltések: továbbra is jelentős probléma Európa-szerte

Jogtalan letöltések: továbbra is jelentős probléma Európa-szerte

Illusztráció, Jelentősen csökkent a jogtalan letöltések száma hazánkban. promenad

Jelentősen csökkent a jogtalan letöltések száma Magyarországon, 12 százalékkal kevesebb tartalmat töltenek le illegálisan

– tájékoztatott a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának (SZTNH) elnöke pénteken

Pomázi Gyula közleményében azt írta: folyamatosan csökkent Magyarországon a kalózkodó, jogtalan letöltések száma az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának felmérései szerint. Az SZTNH elnöke arról is tájékoztatott, hogy Magyarországon 2017-ben és 2018-ban egyaránt mintegy 12 százalékkal lett kevesebb jogellenes letöltés. A kimutatás szerint a magyar internetezők havonta átlagosan 12 alkalommal jogellenesen használnak fel védett online tartalmat. Legtöbbször tévéműsorokhoz (sportközvetítések, sorozatok) férnek hozzá ilyen módon a felhasználók, havonta majdnem 8-szor. Ezen a területen a vizsgált időszakban 2,8 százalékkal emelkedett az online jogsértések aránya, a filmek és a zene esetében viszont sokkal nagyobb mértékben 30-30 százalékkal esett vissza a kalózkodás mértéke.

Európában a kalóztartalmakhoz való hozzáférés 15 százalékkal csökkent, ezen belül pedig a legjelentősebb csökkenés a zenék esetében történt (32 százalék). A tévéműsoroknál ez az arány jóval kisebb, csupán 8 százalék az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala online szerzői jogi jogsértésekről szóló új jelentése szerint. A tanulmány a 2017 januárja és 2018 szeptembere közötti időszakban 28 tagállamból gyűjtött adatok alapján készült.

A jelentés szerint a kalózkodás tagállamonként eltérő mértékben ugyan, de továbbra is jelentős problémát jelent Európa-szerte. Az egyes országok között nagy a szórás: míg egy átlagos lettországi internethasználó havonta csaknem 26 alkalommal vett igénybe kalóztartalmakat, addig ez a szám Finnországban mindössze 4. A tanulmány szerint a tagállamok közötti eltéréseket főként az egy főre jutó jövedelem szintje, az egyenlőtlenségek mértéke, az adott nemzeti piac jellemzői, a törvényes kínálat köre és elérhetősége okozza.

adozona, Hirmagazin.eu

ElőzőBrexit: így búcsúzott az EU-tól az Egyesült Királyság
KövetkezőKiderült, mikorra pótolják a szájmaszkokat
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás