9.8 C
2024. április. 28. vasárnap
HomeSportA magyar foci múltja, jelene és jövőjeIzzadságszagú döntetlen Litvániában, nincs még Eb-részvétel

Izzadságszagú döntetlen Litvániában, nincs még Eb-részvétel

A magyar válogatott egy litvániai győzelemmel biztosíthatta volna a helyét a 2024-es labdarúgó Eb-n, de az első félidőben 2 gólos hátrányba került, ezt csak ledolgozni tudta.

A két összeállítás. Litvánia: Zubas – Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Sirvys – Utkus, Vorobjovas – Slivka, Gineitis, Cernych – Paulauskas.

Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Gazdag, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

A mérkőzést az albán Juxhin Xhaja vezeti.

Ugyancsak 20.45-kor kezdődik Belgrádban a Szerbia–Montenegró mérkőzés. A csoport állása: 1. Magyarország 13 pont (5 mérkőzésből), 2. Szerbia 10 (6), 3. Montenegró 8 (5), 4. Litvánia 5 (6), 5. Bulgária 2 (6).

A 8. percben Nego elől tisztázott Girdvainis, ez volt az első helyzet. Az ellenakciónál Gineitis jó helyzetből a kapu fölé lőtt.

Eltelt negyedóra a találkozóból. Kényelmes, vagy mondjuk úgy, türelmes a magyar csapat, többet van a litvánoknál a labda.

A 20. percben megszerezte a litván válogatott a vezetést. Cernych bevitte a labdát a tétovázó védők közé, majd 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.

Lasickas távoli lövését szépen, vetődve védte Dibusz.

Az első jó magyar kísérlet Szoboszlai 30 méteres szabadrúgása volt, a kapus védett.

Két perccel később Sallai éles lövése a kapu mellé szállt.

A 36. percben Syrvis növelte a litvánok előnyét, szöglet után, fejesből, 2-0

A félidő hajrájában kicsivel többet birtokolta a labdát a magyar csapat, de nem volt elképzelése arról, hogyan törje fel a betömörülő litván védelmet.

Kerkez és Gazdag nem jött ki a második félidőre Nagy Zsolt és Callum Styles állt be.

Litván góllal kezdődött a második félidő, szerencsére az akció közben lesállás történt, a VAR segített.

Varga Barnabás fejesét jó reflexszel védte a kapus.

Aztán Négo csúsztatását is ugyanúgy védte. Nem sokkal később Csoboth Kevin állt a helyére.

A 65. percben Sallai Roland egy kényszerítőzés után tizenegyest harcolt ki, Szoboszlai gólra váltotta, 2-1.

Dibusz védett egy éles lövést.

Sallai helyzetbe került, de élesen a kapu mellé lőtt.

Magyar túzijáték után Styles lövése elment a bal sarok mellett.

A 82. percben Varga Barnabás befejelte Szoboszlai szögletét, 2-2

Rossi még kettőt cserélt, Bolla és Ádám állt be Varga és Sallai helyett.

Vége, 2.2

A csoport állása: 1. Magyarország 14 pont (6 mérkőzésből), 2. Szerbia 13 (7), 3. Montenegró 8 (6), 4. Litvánia 6 (7), 5. Bulgária 2 (6).