Home Tudástár Technika, kommunikáció Itt van a világ első 100 százalékban napenergiával működő repülőtere (Videó)

Itt van a világ első 100 százalékban napenergiával működő repülőtere (Videó)

Egy innovatív terv részeként, amely 300 ezer tonna szén-dioxid légkörbe jutását fogja kiváltani az elkövetkező 25 évben, az indiai Cochin repülőtér azt a célt tűzte ki, hogy 2016 májusától 100 százalékban napenergiával történő működésre állnak át.

Itt van a világ első 100 százalékban napenergiával működő repülőtere

A komplexum közelében elterülő 180 ezer négyzetméteres területen 46150 napelem fog elkezdeni működni. A szén-dioxid kibocsátás, amitől megkímélik a légkört, egyenértékű lesz 3 millió elültetett fával, és a megtermelt elektromosság 10 ezer otthon energiaellátásának lesz megfelelő.

„A Cochin repülőtérnek napi 50-60 ezer Kwh villamos energiára lesz szüksége valamennyi funkciójának ellátására, ami a repülőteret műszakilag ‘teljesen energia semlegessé’ teszi,” – írta a repülőtér egy hivatalos közleményben. (1)

Ez a negyedik legnagyobb repülőtér az országban a nemzetközi forgalom szempontjából. Úgy tervezik, hogy a fel nem használt villamos energiát értékesíteni fogják Kerala állam villamos energia ellátására, és borús napokon visszavásárolják a szükséges mennyiséget. Egyik képviselőjük kijelentette, hogy más alternatív energiaforrásokat is keresnek:

„Annak lehetőségét is vizsgáljuk, hogyan állítható elő energia duzzasztógátakra telepített napelemekkel és vízenergia projektekkel, Kerala természeti erőforrásait kihasználva,” – mondta el a repülőtér képviselője. (2)

Az indiai kormány más repülőtereket is arra ösztönöz, hogy tegyék ugyanezt, mivel az ilyen projektek számos előnnyel járnak. Eltekintve attól, hogy környezeti szempontból fenntartható, egyben igen gazdaságos. A repülőtér 10 millió dollárt fektetett a napelemekbe, ami 5 év alatt meg is fog térülni.

Kis lépésekkel ugyan, de ki leszünk képesek használni a mindennek életet adó Nap energiáját, és a mindennapi életünkhöz szükséges áramot is elő fogjuk tudni állítani. Ezzel a technológiával lehet minimálisra csökkenteni azt a kárt, amit a természetnek okozunk, sőt talán vissza is lehet fordítani ezeket a károkat. A lényeg viszont az, hogy egyre kevésbé kell a fosszilis tüzelőanyagokra támaszkodnunk, ezért az ilyen és hasonló megoldásokon komolyan érdemes elgondolkodni.

 

Forrás: Újvilágtudat;

Exit mobile version
Megszakítás