Home Tudástár Tudástár - minden érdekesség Itt a leleplezés: NASA-tudós állítja, földönkívülieket őriznek Amerikában

Itt a leleplezés: NASA-tudós állítja, földönkívülieket őriznek Amerikában

A Roswellben 1947 július 2-án lezuhant állítólagos űreszközben a szóbeszéd szerint több idegen holttestét is megtalálták. FORRÁS: AFP/TOSHIFUMI KITAMURA

Ismét az ufó-hívők és a szkeptikusok vitáinak fókuszába került a szupertitkos kísérleti telep, az 51-es körzet egy új tanúvallomás nyomán.

A magát Mr. Emerynek nevező nyilatkozó aki saját állítása szerint az amerikai űrkutatási szervezet, a NASA volt munkatársa – valószínűsíthetően asztrobiológusa –, nem kevesebbet állít, minthogy a külvilágtól hermetikusan elzárt nevadai katonai kísérleti telepen, az 51-es körzetben földönkívüliek maradványait őrzik.

Viszont korántsem ő az első, aki ezt állítja. Az „Area 51-nek”‘ 2013-ig egyébként még a létezését is letagadták az amerikai kormányzati szervek, de ekkor a CIA egy titkosítás alól feloldott dokumentumban hivatalosan is elismerte, hogy létezik az agyonhallgatott bázis. Philip J. Corso alezredes, az amerikai katonai hírszerzésnek az úgynevezett roswelli incidens kivizsgálásával megbízott tisztje a halála előtt közjegyző előtt tett nyilatkozatában ugyanazt állította mint „Mr. Emery”, vagyis hogy földönkívüliek maradványait őrzik az 51-es körzetben.

Sci-fi-szerű beszámoló, amit senki sem tud ellenőrizni

Mr. Emery – akinek bizonyosan nem ez a valós neve – állítása szerint a NASA volt alkalmazottjaként szerzett tudomást az 51-es körzet legnagyobb titkáról. Emery azt állítja, hogy az 1947 júliusában az új-mexikói Roswell határában lezuhant állítólagos idegen repülőeszköz roncsai között öt földönkívülire bukkantak, akik közül az egyik még életjeleket mutatott.

Roswell igazából az 1947-ben történt sokat vitatott állítólagos ufó-baleset nyomán lett világhírű település. FORRÁS: PINTEREST

Az idegenek maradványai később az 51-es körzetbe kerültek, ahol – Emery állítása szerint – alapos vizsgálatnak vetették alá ezeket. Emery azt nyilatkozta, hogy a súlyosan megsérült földönkívüli hat napig maradt életben és rosszul reagált a gyógyszerekre.

Egyre vadabb konspirációs elméletek születtek a roswelli esetről, amelyből az 51-es körzet sem maradhatott ki. FORRÁS: AFP/ANGELO CAVALLI

A humanoid típusú lény hozzánk hasonló keringési rendszerrel rendelkezett, és a belső szervei is nyolcvan százalékban az emberéhez hasonlítottak. A földönkívüli nem beszélt, de telepatikusan képes volt valamelyeset kommunikálni a környezetével.

A LÉNY ANNAK ELLENÉRE, HOGY HUMANOID VONÁSOKAT MUTATOTT, MÉGSEM VOLT EMBER.

Mr. Emery – Philip J. Corso alezredeshez hasonlóan – azt állítja, hogy a idegen űreszköz maradványainak vizsgálatára a legkiválóbb műszaki szakemberekből és tudósokból álló csoportot hoztak létre az 51-es körzetben, akik az 1960-as 70-es években egész sor forradalmi technológiai felfedezésre jutottak a roncsok vizsgálata alapján.

A roswelli roncsok között állítólagosan megtalált ufonautáról készített felvétel, ami a hivatalos álláspont szerint hamisítvány. Makacsul tartja magát a feltételezés, miszerint az idegenek tartósított tetemét is az 51-es körzetben őrzik. FORRÁS: YOUTUBE 

Emery nem kevesebbet állít, minthogy a roswelli űreszköz tanulmányozásából születtek meg többek között a nagy teljesítményű mikroprocesszorok, az érintőképernyő és számos más modern informatikai – adatátviteli technológia. Sem „Mr.Emery” személyazonossága, sem pedig az általa közöltek nem ellenőrizhetők,

EZÉRT EZ A „TANÚVALLOMÁS” SEM TEKINTHETŐ BIZONYÍTÓ EREJŰNEK.

Philip J. Corso alezredes állítása szerint mindazok, akik az 51-es körzetben bármilyen módon kapcsolatba kerültek a „Roswell projekttel” halálukig tartó titoktartásra lettek kötelezve, aminek betartását a hírszerzés nagyon szigorúan ellenőrizte is.

FORRÁS: PINTEREST

Ami viszont tény, hogy az 51-es körzettel kapcsolatban mind a mai napig érthetetlenül nagy a titkolózás, amit még a Freedom of Information Act , vagyis az információszabadságáról szóló alkotmányerejű törvényre való hivatkozással sem sikerült áttörnie senkinek, köztük az Egyesült Államok egyik szenátorának sem.

Nincs itt kérem semmi látnivaló- vagy talán mégis?

Az 51-es körzet körül zajló összeesküvéselmélet-szerű találgatások hosszú históriájában 2013. augusztus 17-én robbant a bomba, amikor az amerikai központi hírszerző ügynökség, a CIA évtizedekig tartó hosszú tagadás után egy titkosítás alól feloldott dokumentum közzétételével

HIVATALOSAN IS BEISMERTE, HOGY MÉGISCSAK LÉTEZIK AZ ELTITKOLT „AREA 51″.

 

A Nevadában fekvő híres szupertitkos katonai kísérleti telep, az 51-es körzet határát jelző tábla. A pletykák szerint a bázis területén őrzik a roswelli ufó maradványait. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

Az erről közzétett nyilatkozat azonban nem tért ki sem a körzettel kapcsolatba hozott roswelli ufó-incidensre, sem pedig az ehhez kapcsolódó találgatásokra. Az ufó-hívők már régóta azt állították, hogy az új-mexikói Roswell határában 1947. július 2-án lezuhant és a hivatalos álláspont szerint meteorológiai ballonnak minősített tárgy valójában földönkívüli repülőeszköz volt, amelynek a roncsait, illetve a roncsok között megtalált állítólagos idegenek maradványait mind a mai napig a nevadai szupertitkos katonai bázison őrzik.

A Roswellben 1947 július 2-án lezuhant állítólagos űreszközben a szóbeszéd szerint több idegen holttestét is megtalálták. FORRÁS: AFP/TOSHIFUMI KITAMURA

A korábbi cáfolatok ellenére már korábban is széles körben ismertté vált, hogy a nevadai sivatagban, a kiszáradt Groom Lake területén egy titkos katonai bázis működik. A környéken élők ezt ugyanis a lezárt utakból és a nap 24 órájában folyamatosan járőröző éber katonai őrszemek jelenlétéből már sokkal korábban kikövetkeztették.

Ami az időközben nyilvánosságra hozott dokumentumokból megállapítható, hogy a Groom Lake körzetében a második világháború idején is működő katonai reptér helyén 1955-ben egy új, szupertitkos bázist létesítettek.

„Route of Aliens” – az a nevadai út, ami az 51-es körzet közelében van. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMON/KVASIR/LJTHEFRO

Az 51-es körzet létrehozását elrendelő titkos dokumentumot személyesen az Egyesült Államok akkori elnöke, Dwight D. Eisenower írta alá. A körzet kiépítéséhez a nevadai sivatagban a lakott településektől távol fekvő Groom Lake tó tökéletesen sík kiszáradt medrét és a környékét, mintegy 155 négyzetkilométernyi területet vették igénybe.

Műholdas felvétel a titkos  „Area 51” illetve a nevadai  Groom Lake területéről. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMON/NASA

Az 51-es körzet teljes területét riasztórendszerrel felszerelt szögesdrótkerítéssel vették körbe, a körzet feletti légteret pedig szigorúan zárt légtérré nyilvánították, amit minden légijárműnek messze el kell kerülnie.

Az 51-es körzet felállítását elrendelő titkos dokumentumot  személyesen Eisenhower elnök  írta alá. FORRÁS: LIBRARY OF CONGRESS

A CIA az 51-es körzet létezését elismerő 2013 nyarán nyilvánosságra hozott nyilatkozata szerint a bázist titkos katonai repülőkísérletek – köztük a Lockheed U-2 „Dragonlady”, a Lockheed SR-71 „Blackbird”, valamint az F-117 „Nighthawk” speciális magassági felderítő és lopakodó gépek – kifejlesztésére, illetve tesztrepüléseire hozták létre.

Lockheed U-2 „Dragonlady” magassági felderítő. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS/ U.S. AIR FORCE

A CIA magyarázata szerint az 51-es körzettel kapcsolatba hozott

UFÓ-TÖRTÉNETEK HÁTTERÉBEN IS EZEK A KÍSÉRLETI REPÜLÉSEK ÁLLHATTAK.

A mindmáig leggyorsabb, nem rakétahajtású repülőeszköz, a Lockheed SR-71-es, valamint az első lopakodó, az 1977-től kifejlesztett F-117-es Csillagok háborúját idéző futurisztikus formáját sokan nézhették ufónak – legalábbis a CIA szerint.

A Lockheed-Martin SR-71 Blackbird magassági felderítőgépet futurisztikus formája miatt a repülés kísérletek idején többen is ufónak vélték. FORRÁS: U.S. AIR FORCE

A hírszerző ügynökség tájékoztatása alapján az F-117-es volt az utolsó itt tesztelt katonai repülőeszköz. Csakhogy, az F-117-est 2007-ben, az SR-71-est pedig még korábban, 1999-ben végleg kivonták a hadrendből, ám ennek ellenére a körzet most is ugyanolyan szupertitkos területnek számít, mint korábban, illetve a hidegháború évtizedeiben.

Elszólta volna magát a légibázis parancsnoka?

A CIA azonban hiába igyekezett eloszlatni az 51-es bázis körüli pletykákat, a környékbeliek által csak Alliens field-ként vagyis „idegenek mezejeként” emlegetett körzet „valódi” funkciójával kapcsolatban továbbra sem szűntek meg a konteó-szerű találgatások, amelyeknek változatlanul az úgynevezett roswelli ufó-incidens áll a középpontjában.

A roswelli incidenst sokan kapcsolatba hozzák az állítólagos idegenekkel. FORRÁS: SCIENCE PHOTO LIBRARY/VICTOR HABBICK VISIONS

1947. július 2-ának fülledt, forró éjszakáján az új-mexikói Roswell határában egy fényesen világító tárgy csapódott a földbe. A furcsa jelenségnek több szemtanúja volt, köztük William Brazel, az a farmer is, akinek a birtokára zuhant a különös repülő eszköz.

A roswelli birtok legelője, amelyre a titokzatos objektum zuhant 1947 nyarán, FORRÁS: UFO AT ROSWELL

A helyszínre elsőként a város határában állomásozó repülőbázis, az 509. stratégiai bombázóezred járőre érkezett ki.

A KATONÁK A BÁMÉSZKODÓK ELŐL HERMETIKUSAN LEZÁRTÁK A HELYSZÍNT,

a roncsokat pedig összegyűjtötték és teherautókon a bázisra szállították. Pár nappal később, július 8-án a helyi napilap, a Roswell Daily Record címlapsztoriként hozta le a RAAF (Roswell Army Air Field) parancsnoka, William H. Blanchard ezredes nyilatkozatát, mely szerint július 2-án egy ismeretlen, földönkívüli repülőeszköz zuhant le a város határában.

Roger Ramsay dandártábornok a Roswell határából begyűjtött maradványokkal. FORRÁS: FORT WORTH STAR-TELEGRAM COLLECTION

Az ezredes nagy port felvert közleményének megjelenését követő napon, július 9-én az amerikai 8. légi hadsereg parancsnoka,

ROGER RAMSAY TÁBORNOK TÉVESNEK NYILVÁNÍTOTTA A ROSWELLI LÉGIEZRED-PARANCSNOK NYILATKOZATÁT,

azt közölve, hogy a Project Mogul egyik meteorológiai ballonja, nem pedig „csészealj” zuhant le a város határában. ( A Project Mogul keretén belül a sztratoszférába felengedett ballonok valójában a radioaktivitást mérték az ekkoriban már intenzíven zajló szovjet atombomba-fejlesztés ellenőrzésére.) Közben azonban a helyiek között elterjedt, hogy a roncsok között több szörnyethalt földönkívüli maradványát is megtalálták.

A Roswell Daily Record 1947. július 9-én megjelent lapszáma a címoldalon jelenti, hogy a RAAF katonái „repülő csészealjat fogtak be”. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

A szóbeszéd további terjedésének megakadályozására néhány nappal később

SÖTÉT ÖLTÖNYÖS ÜGYNÖKÖK ÉRKEZTEK WASHINGTONBÓL,

akik mind William Brazellel, mind pedig az „ufóbalesetről” elsőként tudósító Denis Balthazarral, a Roswell Daily Record újságíró-szerkesztőjével is négyszemközt „elbeszélgettek”. Hogy miről lehetett szó köztük azt nem tudni, viszont tény, hogy a sötét napszemüveges titkosügynökök roswelli látogatása után alábbhagyott a földönkívüliekről terjedő szóbeszéd.

A suttogópropaganda azt terjesztette, hogy egy balesetet szenvedett űrjármű maradványát gyűjtötték be a katonák. FORRÁS: X-.FILES OF ROSWELL

Annak ellenére, hogy Ramsay tábornok nyilatkozata után a hadsereg illetékesei következetesen meteorológiai ballonról beszéltek, az incidenst követően mégis pár napig légtérzár és felszállási tilalom volt érvényben a RAAF bázisán, a Roswell-aktát pedig alighogy megnyitották, azonnal titkosították is.

Még ma sem betekinthető és államtitok a roswelli incidens teljes dokumentációja

Csaknem nyolc évtizeddel az állítólagos ufóbaleset után a Roswell-akta még mindig „top secret” minősítésű államtitoknak számít. Talán emiatt is érthető, hogy a roswelli incidens ügye a kormányzati szervek többször megismételt cáfolata, illetve a meteorológiai ballonról szóló hivatalos magyarázata ellenére sem jutott még nyugvópontra.

Létezhetnek-e ufók? Az USS Nimitz repülőgép-hordozóról felszállt F-18-as vadászgép kamerájának felvétele arról a titokzatos repülő tárgyról, amelynek nem sikerült megfejteni az eredeté. A tik-takknak elnevezett ufót 2004-ben észlelték, és máig nem tudják, hogy mi lehetett. FORRÁS: HISTORY.COM

Az 1970-es évek végétől több neves ufókutató, így többek között Stanton T. Friedman, William Moore, valamint Karl T. Pflock is több alkalommal kérték a Roswell-aktába való betekintést a Freedom of Information Act-re, vagyis az információs szabadságra vonatkozó törvényre hivatkozva, ám kérésüket minden egyes alkalommal elutasították.

Többek között Stanton T. Friedman, az ismert amerikai ufókutató is többször kérelmezte a Roswell-dosszié nyilvánosságra hozatalát. FORRÁS: YOUTUBE

Friedman szerint ha valóban csak egy több évtizede lezuhant hidegháborús „meteorológiai” ballonról lenne szó, ahogyan a hivatalos szervek állítják,

ÚGY TELJESEN ÉRTHETETLEN, HOGY MIÉRT NEM ENGEDIK AZ IRATOKBA VALÓ BETEKINTÉST.

A roswelli incidens ügyében intenzív okfeltáró nyomozást végző Sci-fi Chanell munkatársának John Podesta tábornok, a Clinton-adminisztráció egykori vezérkari főnöke 2002 októberében a következőket nyilatkozta: „ Itt az ideje, hogy a kormány feloldja és a tudósok számára hozzáférhetővé tegye azokat az adatokat, amelyek a Roswell-jelenség valódi természetének meghatározásához szükségesek.”

Az incidens után földönkívüli űrjárműről kezdtek suttogni a helyiek. FORRÁS: AFP/SCIENCEC PHOTO LIBRARY

A Roswell-akta azonban nem csak a „mezei” ufókutatók,

HANEM MÉG BEFOLYÁSOS POLITIKUSOK SZÁMÁRA IS MEGTEKINTHETETLEN.

Bill Richardson demokratapárti elnökjelölt és szenátor 2007. október 26-án azt nyilatkozta, hogy még korábban, amikor kongresszusi képviselő volt és megbízásból érdeklődött a Roswell-akta iránt, azt a felvilágosítást kapta a Védelmi Minisztériumtól, illetve a Los Alamos Lab katonai kutatóintézettől, hogy az akta titkos, és abba még ő sem tekinthet bele.

A kormány nem az igazat mondja ebben az ügyben, ahogy kellene”

-fűzte hozzá a szenátor.

Bill Richardson szenátor is hoppon maradt, még ő sem tekinthetett be a Roswell-aktába. FORRÁS: WIKIMEDIA COMMONS

További érdekes fejleménynek számít a roswelli rejtély ügyében, hogy amikor 2011. április 10-én az FBI (Federal Bureau of Investigation) közzétett egy 1950-ből származó addig titkosított, összefoglaló jelentést az incidensről, a jelentés szerint „… a légierő egyik nyomozója megállapította, hogy három, úgynevezett repülő csészealjat találtak Új-Mexikóban.

Jesse Marcel őrnagy, a begyűjtött maradványok néhány darabjával. FORRÁS: AFP/GETTY IMAGES/IMAGEFORUM/AFP

Az 1986-ban elhunyt Jesse Marcel őrnagy, a roswelli repülőezred egykori elhárítótisztje, aki Blanchard ezredes parancsára elsőként érkezett ki július 2-án éjszaka az incidens helyszínére, az 1970-es években egy dokumentumfilmben megerősítette azt a szóbeszédet, hogy idegenek maradványaira bukkantak a roncsok között.

Az FBI által nyilvánosságra hozott, 1950-ből származó dokumentum kópiája. FORRÁS: FBI.GOV

Philip J. Corso alezredes, a légierő volt hírszerzőtisztje, akit a roswelli incidens kivizsgálásával bíztak meg, a halála előtt közjegyző előtt megtett nyilatkozatában azt állította, hogy a roswelli ufó és az idegenek maradványait – több köztes állomással – az 1950-es évek vége óta az 51-es körzetben őrzik. Hogy így van-e vagy sem azt nem tudhatjuk, csak annyi bizonyos, hogy a Roswell-akta valami miatt még ma is szigorú államtitoknak számít.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőMilyen összegű csedre, gyedre lehet jogosult a katás kismama?
KövetkezőÁtlagosan 43,3 százalékkal nőttek az élelmiszerárak 2022 februárjához képest
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás