A 74 éves Győrkös Istvánt, az 1989-ben általa alapított Magyar Nemzeti Arcvonal vezetőjét lőtt sebbel vitték kórházba, megműtötték, várhatóan túléli.
Lövöldözés tört ki a reggeli órákban a Győr-Moson-Sopron megyei Bőnyben. A Kislaföld.hu információi szerint a tűzpárbajban egy rendőr is meghalt.
A lap úgy tudja, a rendőrt fejbe lőtték, és a helyszínen meghalt, a lövöldözőt pedig hátba lőtték, és a hasán jött ki a golyó, kórházba szállították. Az esetet a Központi Nyomozó Főügyészség vette át, ami megerősítette azt az információt, hogy egy rendőrt lőttek meg.
A megyei hírportál szerint az idős bőnyi férfi még azelőtt kilőtt a rendőrökre, hogy bekopogtak volna hozzá. Házkutatásra indultak reggel, mert állítólag illegálisan tartott fegyvereket kerestek nála. Ekkor találta el az egyik rendőrt.
A rendőrség délután két órakor Győrben tart sajtótájékoztatót.
Az eddigi információk szerint az elkövető a 74 éves Győrkös István lehet, aki ismert hungarista politikus volt. A Wikipedia szerint az 1990-es évek hungarista mozgalmainak egyik főszervezője, az 1989-ben általa alapított Magyar Nemzeti Arcvonal vezetője. A hungarista szervezet tagjai fütyülték ki 1992-ben Göncz Árpád köztársasági elnököt, de az elmúlt 20 évben már nem sokat lehetett róluk hallani.
A férfi fia nemrég meghalt, a tragédia után pedig teljesen magába zárkózott. Feleségével élt abban az egykori tanítói házban, ahová Győrből költöztek ki korábban. Muraközi László polgármester a kisalfold.hu-nak elmondta: ritkán lehetett látni őket a faluban (akkor is csak autóban ülve), alig „mozogtak” a településen.
VIDEÓ: A Magyar Nemzeti Arcvonal bemutatkozó videója:
A lövöldözőt meglőtték, majd rendőri kísérettel egy győri kórházba szállították és megműtötték. Egy orvos azt nyilatkozta a Kisalföldnek, hogy szerencséje volt, a golyó semmilyen létfontosságú szervet nem ért.
A Magyar Nemzeti Arcvonal történeteGy. István 1989-ben alapította meg a Magyar Nemzeti Arcvonalat, korábbi nevén Magyar Nemzetiszocialista Akciócsoportot. A nemzetiszocializmus eszméinek terjesztése miatt társaival együtt 1994-ben letartóztatták, perbe fogták és felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. A hungarista mozgalmak a kétezres évek elejére háttérbe szorultak, de Gy. István továbbra is maradt a MNA élén.
A kétezres években igyekezett azonban háttérben maradni, ugyanis nem szeretett volna börtönbe kerülni, jogilag is próbálta bebiztosítani magát. Ez vitát szült a Magyar Nemzeti Arcvonalon belül, sok hungarista számára ugyanis nem voltak elég radikálisak már a nézetei, ezért a győri (bőnyi) mellett egy budapesti csoport is alakult.
Forrás: Kisalföld, Wikipédia