Sok az internetes visszaélés: Győr-Moson-Sopronban szexuális zsarolók és haragosok szemeltek ki maguknak áldozatokat. Egy fogorvosnőből csaknem 4 millió forintot csalt ki egy férfi Mosonmagyaróváron, amihez elég volt egy intim fotó.

A laikusok egyre jártasabbak a profilfeltörésben, de azért a többségük annyira mégsem profi, hogy lenyomozhatatlan maradjon. Egy bizonyos Csaba – „Balázsnak” adva ki magát – flörtöt folytatott az egyik társkereső oldalon a mosonmagyaróvári fogorvosnővel még 2017-ben. A a hölgy meztelen képeket küldött neki, mire ő egy újabb álnéven 150 ezret csalt ki belőle, figyelmeztetve, hogy mik keringenek róla a neten, s hogy egy szoftverrel ő ki tudná azokat törölni. A pénz láttán vérszemet kapott, s legközelebb mint „Balázs” felesége írt rá a fogorvosnőre, 2 milliót követelve azért, hogy a fotók ne kerüljenek nyilvánosságra. A nő fizetett, de pár hónap múlva felbukkant „Lajos” azzal, hogy a főnöke tönkre akarja tenni a nőt a meztelen fotókkal, ám ő majd törli a képeket, 1 millió, 150 ezer forintért. Végül maga „Balázs” kereste meg a nőt, hogy 550 ezerért visszavásárolhatja tőle a fotóit az áldozat. Az ötödik esetben a fogorvos végre feljelentette a „hús-vér” Csabát, aki közben másnál is bepróbálkozott. Majdnem 4 milliót csalt ki a ffogorvosnőtől, akinek egy fillért sem adott vissza azóta. Az ügy nemrégiben lezárult, a bíróság a két év felfüggesztett börtön mellett 3,85 milliós vagyonelkobzást is elrendelt.

Ennél is arcpirítóbb az a – most nyáron történt – visszaélés, amelynek az elkövetőjét a napokban letartóztatták. Gyanútlan tinédzser lány profilját törte fel egy 35 éves kapuvári férfi, látva, hogy a kislány meztelen képet tárol a felhőben. Lelopta a fotót, majd – egy másik férfi profilja mögé bújva – zsarolta Patríciát, megosztással fenyegetőzve. A lány úgy érezte, kénytelen a férfinak a kedvében játni, aki webkamerával videózta őt, a felvételt pedig feltöltötte egy pornóoldalra. Tovább zsarolta a lányt, ám egy idő után hiába próbálkozott újabb álneveken, mert elfogták. Tettéért akár 12 évet is kaphat – tudatta dr. Gál Katalin szóvivő.

Különleges adataink tehát nincsenek biztonságban a felhőben. S akad még egy tanulság: ha valaki például SZÉP-kártyát talál, jó szándékból se töltse fel minden adattal együtt a közösségi oldalakra. Egy Mária nevű szélhámos 10 ezer forintért rendelt magának ételt más nevében egy így közzétett kártya segítségével.

Egy mosonmagyaróvári férfi pedig a saját telefonját használva próbált kiszúrni nemrégiben egy nőismerősével, megváltoztatva annak jelszavát, hogy se a közösségi oldalhoz, sem az e-mailjéhez ne férjen hozzá. A bíróság próbára bocsátotta.

És nem halt ki a „fapados” módszer sem: egy férfi – miután társával politikai vitába keveredett – mérgében ingatlanhirdetéseket adott fel annak telefonszámával, amit egy közösségi oldalról szerzett meg. Áldozata feljelentette, az ügyészség pedig nemrégiben pénzbüntetést kért rá.

Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu

Fotó: Shutterstock