Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Internetes csalók – 70 ezred bánhatja ezt a kattintást!

Internetes csalók – 70 ezred bánhatja ezt a kattintást!

A ma­gyar rend­őr­ség fi­gyel­mez­tet!

Újabb trükkös tolvajok felbukkanására figyelmeztet a rendőrség.

Internetes csalók - 70 ezred bánhatja ezt a kattintást!

Olvasóink közül már többen látták a közösségi oldalakon is azokat a bejegyzéseket, amelyekkel súlyos tízezreket csalhatnak ki tőlünk, ha nem vagyunk elég éberek.

Ha ez a hirdetés bukkan fel a gépeden, akkor a lehető legjobb, ha azonnal bezárod. Egy rossz döntés, és máris hetvenezred bánhatja, hogy hagytad megvezetni magad.

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Rendőr-főkapitányság friss közleménye most arra hívja fel a figyelmet, ausztriai munkalehetőséggel „támadnak” a trükkös csalók.

„A csalók az emberek jóhiszeműségét, nehéz helyzetét kihasználva próbálnak meg anyagi haszonra szert tenni, amelyhez különböző trükköket vetnek be. Az egyik ilyen trükk a magas fizetést ígérő állásokhoz kapcsolható.”

„A megyében a trükkös csalók egy valósnak tűnő hirdetést helyeztek el egy weboldalon, amelyben ausztriai munkára kerestek alkalmazottakat. Az ajánlatban azt állították, hogy a munkavégzéshez szükséges lakhatást is biztosítják a jelentkezőknek, azonban ennek feltétele, hogy át kell utalni számukra 220 eurót. Hogy hiteles legyen a történetük telefonos elérhetőséget is biztosítottak, amelyen tartották is a kapcsolatot az érdeklődőkkel, azonban a sikeres pénzügyi tranzakciót követően minden kapcsolatot megszakítottak a jóhiszemű sértettekkel.”

S hogy mit tehetünk ellenük és magunkért?

Ebben is segítenek:

– Mielőtt pénzt utal egy ismeretlennek, ellenőrizze le annak személyazonosságát, kérjen referenciákat, kontroll telefonszámot! A legálisan működő vállalkozások több csatornán is utolérhetők, leellenőrizhetők.

– Az internet is nagy segítséget jelenthet egy-egy cég valódiságának ellenőrzésénél. Amennyiben csatlakozott egy közösségi oldalhoz, kérjen információt ismerőseitől.

– A legálisan működő munkaadók soha nem kérnek előre pénzt a munkavállalótól, főként nem szerződéskötés előtt.

– Amennyiben mégis pénzt ad át, minden esetben készítsenek szerződést, amelyen mindkét fél feltünteti az adatait.

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás