Hogyan és honnan tájékozódnak a világ dolgairól a Z generáció tagjai? – erre a kérdésre próbált választ kapni egy most véget ért kutatásban mérték fel a tizenévesek Instagram-használati szokásait, érdeklődési körüket, valamint az általuk alkalmazott kompozíciókat és képszerkesztési technikákat.

Ennek kiértékelő konferenciáját most rendezik meg az Antall József Tudásközpont szervezésében. A központ munkatársa az M1 vasárnapi műsorában elmondta: az kiderült, hogy nem a Facebook-ot, hanem egy másik közösségi portált használnak leginkább a Z generáció tagjai, és amikor kilépnek a munkaerő-piacra, sok mindent meg fognak változtatni.

A Z generációnak az lehet a tagja, aki 1996 és 2010 között született. és már beléptek a munkaerőpiacra, viszont szinte és kizárólag csak az Instagram nevű fotómegosztó portált használják – állítja Coates Ádám, a tudásközpont Szóda Műhelyének projektvezetője.

Ezt a felületet naponta aktívan használják, akár 4-500 embert követnek, onnan informálódnak celebeket, bloggereket követnek. Coates Ádám szerint információszerzésre és információközlésre használják leginkább az felületet, de leginkább a lányok, a fiúk inkább passzívan használják.

Azt egy kérdésre válaszolva kifejtette: a Z generáció már nem a Facebookot használja, hanem az Instagramot és a Messengert.

A kutatásból kiderült az azt készítők számára, hogy a Z generáció tagjainak nagy szüksége van arra, hogy megismerjék mások a véleményüket, ez a fajta véleménykinyilvánítási igény vezetett ahhoz az Instagram-pályázathoz, amit a Szóda Műhely tagjai hirdettek meg, egy város témában.

Kiderült, hogy az iróniát, a kritikát és az egyediséget is merik használni – fogalmazta meg a kutatás tanulságait.

A nonformális oktatásban dolgozó Coates szerint a Z generáció tagjai szeretnek csoportban dolgozni, és amúgy nem technikai eszközökkel kommunikálni, szeretik elmondani a saját véleményüket mindennel kapcsolatban. Ezért a szakember úgy véli, hogy amikor kilépnek a munkaerő-piacra, sok mindent meg fognak változtatni, így a munkahetet vagy magát azt, hogy hogyan néz ki egy munkahely.

Forrás: hirado.hu

Képek: keypersonofinfluence, civilhetes, magyartermekonline.hu, magyartermekonline

ElőzőA palota, ami nem királyoknak készült – 115 éve ülésezik az Országgyűlés a jelenlegi helyén
KövetkezőItt az utolsó videó Aradszky Lászlóról!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza