Ha van egy kis szabadidőd a munkahelyeden, az értekezletek között, vagy csak otthon szeretnél lazítani, akkor a Solitaire egy nagyszerű kártyajáték a kikapcsolódáshoz. Ezért összeállítottunk egy listát az ingyenes, klasszikus pasziánszokról mobilra és laptopra egyaránt. Fedezd fel az alábbi lehetőségeket!

Mi az a klasszikus pasziánsz?

A Classic Solitaire a pasziánsz kártyajáték eredeti és hagyományos változatára utal. A lapokat hét pakliba kell osztani, és a cél, hogy mind az 52 lapot sorrendben, négy alappakliba rendezzük. A játékosok fel kell fordítsák a kártyákat a pakliból, és ásztól királyig építsek fel őket. A játékos akkor nyer, ha mind az 52 kártyát az alappakliba helyezte, és a játék akkor ér véget, ha a játékos már nem tud további lépést tenni.

Íme a legjobb klasszikus pasziánsz játékok – Készen állsz, hogy belevágj?

1. Spider Solitaire

Spiderwortnak vagy Spiderette-nek is nevezik, ahol a kártyákat 9 kötegbe kell rakni, „pók” alakzatban. A kártyák halmok közötti mozgathatósága és a 2 pakli használata különbözteti meg a klasszikus pasziánsztól, innen ered a neve. A játék asztali számítógépen és mobileszközön is játszható.

2. Mahjongg Solitaire

A Mahjongg Solitaire a Mahjong társasjátékon alapuló pasziánsz kártyajáték egyik változata. Ebben a kártyák 12 sorra vannak osztva, egyenként 9 lappal. A cél mind a 108 kártya eltávolítása azáltal, hogy minden sorban azonos rangú vagy színű párokat párosítunk. A 7 pasziánsz helyett 12 sor van, a kártyák rang vagy szín szerinti párosítása a szín helyett, és az összes kártya páronkénti eltávolításának célja megkülönbözteti a klasszikus pasziánsztól.

3. Freecell Classic

A FreeCell Classic online játszható számítógépen, de ingyenesen le is tölthető az App Store-ból. A Klondike pasziánsz egyik változata, 8 nyitott oszloppal, 4 FreeCell halommal és több kártya egyszerre mozgatásának lehetőségével. A FreeCell stackek hozzáadása és a több kártya mozgatásának lehetősége megkülönbözteti a klasszikus pasziánsztól.

4. Piramis pasziánsz

A piramis pasziánszban a 8 pakliból álló kártyákat sorrendben kell mozgatni egy 4 szintű piramisformációban. A játékok akkor nyer, ha az összes kártya a piramison van. Számos olyan változat létezik, amelyek megváltoztatják a piramis megjelenését, a felhasznált kártyák számát és a halmok szerkezetét.

Ez csak néhány népszerű verziója a pasziánsz kártyajátéknak, érdemes minél több változatát kipróbálni. Nemcsak remek szórakozási lehetőség, de számos módon hasznosíthatod az agyadat azáltal, hogy közben olyan funkciókat gyakorolsz, mint a memória, koncentráció, problémamegoldás, tervezés és döntéshozatal.

ElőzőAz EU úgy döntött, hogy megkezdi a csatlakozási tárgyalásokat Ukrajnával – videó
KövetkezőVilághírű módszer a mozgásszervi problémák gyógyszermentes kezelésére
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza