A brit Tim Peake, az amerikai Tim Kopra és az orosz Jurij Malencsenko alaposan felkészült a keddi indulásra. A háromtagú legénység nemsokára indul a Nemzetközi Űrállomásra.

 A brit Tim Peake, az amerikai Tim Kopra és az orosz Jurij Malencsenko alaposan felkészült a keddi indulásra. A háromtagú legénység nemsokára indul a Nemzetközi Űrállomásra. Elődeik múlt pénteken tértek vissza az űrből, 141 nap után. A 43 éves veterán pilóta, Peake a jövő áprilisi londoni maratonra időzíti űrbéli kísérletét, amihez egy futópadot használ majd, testén speciális hám lesz, amely segít neki kiküszöbölni a súlytalanság hatásait. - A kiképzésen abszolút mindenre felkészítettek bennünket. Persze biztosan lesznek izgalmas pillanatok is. A kilövés és a visszatérés mindenképpen rizikós. És ha adódik alkalom egy űrsétára, az sem a legkockázatmentesebb dolog – magyarázta Timothy Peake. A Szojuz a tervek szerint hat órányi út után éri el a Nemzetközi Űrállomást, fedélzetén a három asztronautával. Peake-nek 17 év katonai tapasztalattal, 3000 repült órával a háta mögött mindent újra kellett tanulnia a 173 napos küldetés előtt. Odafönn, az űrben nem egyszer fogja saját testét alávetni kísérleteknek. - Egy csomó tudományos kísérletet fogok végezni, összesen 25 olyan kísérlet van, amelyet a testemen kell elvégeznem, teljesen egyedül. Például a csonttömeg-vesztésre vonatkozóan kell teszteket végeznem, látásvizsgálatokat csinálok majd, és az immunrendszer megváltozását is figyelemmel kell kísérnem. A környezet mikrogravitációs hatásait az emberi testre. Egy csomó különböző betegség gyógymódjával kapcsolatban tehetünk felfedezéseket. Már jó ideje fantasztikusan izgalmas vizsgálatok zajlanak odafönn, a világűrben, és ezeknek egyszer majd nagy hatása lehet az emberekre a Földön. Peake egyébként néhány éve már rajthoz állt a londoni maratonon -akkor még a Földön. - Amire a leginkább kíváncsi vagyok, az a látvány. Nem vitás, a látvány – mondta. A Nemzetközi Űrállomáson dolgozó asztronauták mostani hosszú küldetései kísérletként szolgálnak, mivel az űrállomást működtető 15 ország partnersége a jövőben hosszabb küldetéseket tervez a Holdra, a Marsra és egyéb, távoli célállomások irányába.

Elődeik múlt pénteken tértek vissza az űrből, 141 nap után.

A 43 éves veterán pilóta, Peake a jövő áprilisi londoni maratonra időzíti űrbéli kísérletét, amihez egy futópadot használ majd, testén speciális hám lesz, amely segít neki kiküszöbölni a súlytalanság hatásait.

– A kiképzésen abszolút mindenre felkészítettek bennünket. Persze biztosan lesznek izgalmas pillanatok is. A kilövés és a visszatérés mindenképpen rizikós. És ha adódik alkalom egy űrsétára, az sem a legkockázatmentesebb dolog – magyarázta Timothy Peake.

A Szojuz a tervek szerint hat órányi út után éri el a Nemzetközi Űrállomást, fedélzetén a három asztronautával. Peake-nek 17 év katonai tapasztalattal, 3000 repült órával a háta mögött mindent újra kellett tanulnia a 173 napos küldetés előtt.

Odafönn, az űrben nem egyszer fogja saját testét alávetni kísérleteknek.

– Egy csomó tudományos kísérletet fogok végezni, összesen 25 olyan kísérlet van, amelyet a testemen kell elvégeznem, teljesen egyedül. Például a csonttömeg-vesztésre vonatkozóan kell teszteket végeznem, látásvizsgálatokat csinálok majd, és az immunrendszer megváltozását is figyelemmel kell kísérnem. A környezet mikrogravitációs hatásait az emberi testre. Egy csomó különböző betegség gyógymódjával kapcsolatban tehetünk felfedezéseket. Már jó ideje fantasztikusan izgalmas vizsgálatok zajlanak odafönn, a világűrben, és ezeknek egyszer majd nagy hatása lehet az emberekre a Földön.

Peake egyébként néhány éve már rajthoz állt a londoni maratonon -akkor még a Földön.

– Amire a leginkább kíváncsi vagyok, az a látvány. Nem vitás, a látvány – mondta.

A Nemzetközi Űrállomáson dolgozó asztronauták mostani hosszú küldetései kísérletként szolgálnak, mivel az űrállomást működtető 15 ország partnersége a jövőben hosszabb küldetéseket tervez a Holdra, a Marsra és egyéb, távoli célállomások irányába.

Forrás: euronews