Home Életmód Egészség - betegség Íme az 5 legfertőzőbb dolog, amit megfogsz napközben

Íme az 5 legfertőzőbb dolog, amit megfogsz napközben

Csak rit­kán jut az eszünkbe, és akkor se te­szünk el­lene: az ott­ho­nunk­ban is be­teg­sé­gek tu­cat­jai le­sel­ked­nek ránk.

Sokszor váratlanul, megmagyarázhatatlan okok miatt vesz le a betegség minket a lábunkról, az okokat pedig hiába keressük.

Íme az 5 legfertőzőbb dolog, amit megfogsz napközben

Pedig lehet, hogy csak alaposan körbe kellene nézni otthon, vagy csak tisztában lenni azzal, hol és milyen baktériumok lapulhatnak. Íme az öt legesélyesebb forrás:

1. A készpénz

Nagy vihart kavart egy brit kutatás, amelyből kiderült: minden tizedik bankkártyán, és minden hetedik papírpénzen fekáliás eredetű baktériumokat találtak. A helyzet Magyarországon sem feltétlenül jobb. A papírpénzek és az érmék is tízezer szám tartalmaznak baktériumokat, ennek ellenére az európaik közül csak minden ötödik mossa meg a kezét, miután pénzhez ért. Egyetlen papírpénz egyetlen nap alatt ráadásul öt-tíz alkalommal is gazdát cserélhet. A rátelepedett bacilusok, gombák és fertőzések pedig akár hetekig is életképesek maradnak.

2. A kilincsek

A betegségek épp úgy meglapulhatnak az ajtók kilincsein, mint a készpénzen. Sőt, a mosdó, illetve illemhely kilincsei különös veszélyt rejthetnek e tekintetben is. Egy angliai kísérlet bebizonyította: egy hotelszoba fertőző kilincsét megfogva a kísérleti alanyok hatvan százaléka megfertőződött az adott betegséggel.

3. Villanykapcsolók

A működésük a kilincsekéhez hasonló. A fertőzés, vagy baktérium az ember kezéről a kapcsolóra, onnan egy másik ember kezére kerül, majd csak a jó szerencse dönt arról, hogy bejut-e az ember szervezetébe is.

4. Tollak, TV-távirányítók

Ugyanebben az angliai kísérletben a vizsgált hotel szobáinak használati tárgyait is alaposan megvizsgálták, ez eredmény lesújtó. A csapok, tollak, távirányítók, hűtőajtók, kávéfőző, telefon, WC-lehúzó, sőt, a számítógép klaviatúrájának harmincöt százaléka fertőző volt.

5. Tömegközlekedés

Útközben talán még nagyobb a veszély, amivel farkasszemet kell néznünk. A tömegközlekedési eszközök kapaszkodóin tízezer szám lapulhatnak a baktériumok, gombák, és vírusok. Ráadásul a sokszor zárt, szűkös és meleg térben cseppfertőzés útján is könnyen benyelhetünk valamit. Úgyhogy amire gondosan ügyeljünk: a rendszeres kézmosás, és a használati tárgyaink rendszeres fertőtlenítése.

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás