Ez áll a videó eredeti változatának szövegeként: „Állítólag 5 check engine lámpa után sem találták meg a hibakódot, az ügyfél bepipult és tette, amit tett”…

https://www.facebook.com/FritzenFest/videos/796102917851604

 

Mercedes: Amennyiben a hiba a gyártásból eredően merül fel, márpedig a hibakód meg nem találása abból ered, az esetben a Mercedes csereautót biztosít a gyári javítás idejére, vagy kicseréli az autót!

 

A CHECK ENGINE („Ellenőrizze a motort!”) felvillanása nem egy konkrét hibára figyelmeztet!

Járműveink használat közben természetes módon kopnak, kisebb-nagyobb részegységeik elfáradnak és tökre mennek. Manapság már olyan modern fedélzeti elektronika van beépítve a kocsikba, amely tízezres nagyságrendben figyel adatokat, amelyek alapján folyamatosan döntéseket hoz, sokszor helyettünk is. Itt van például mindjárt az elektronikus menetstabilizáló program, vagyis az ESP, amely sok-sok bementeni adatból kiszámítja, hogy hogyan kell beavatkoznia a kerekeknél.

Motorvezérlés

Tudjuk, hogy a jármű legfontosabb rendszere a fék, de működését tekintve nagyságrendekkel egyszerűbb, mint egy korszerű belső égésű motor. Az összetett motorvezérlési rendszerek több ezres nagyságrendű adattal dolgoznak, amelyeket sok-sok szenzor szolgáltat a központi elektronika számára. Az érzékelők jelei alapján az autónk tudni fogja, ha valahol valami nincs rendben.

Úgy gondolhatnánk, hogy minden nyúlfaroknyi dologért beszól nekünk a rendszer, de látnunk kell, hogy mindez értünk, vagyis jobban mondva a pénztárcánk védelmében van. Amikor egy motor működésében hiba lép fel, és azt már a jármű nem tudja pusztán a vezérlés változtatásával kivédeni, akkor a következő piktogramot vágja a képünkbe, ráadásul egy fülbehasító sípolással azonnal rá is tereli a figyelmünket a műszerfalra.

Nem minden autóban pontosan így néz ki, de rá fogunk ismerni

Érdemes odafigyelni

A CHECK ENGINE („Ellenőrizze a motort!”) felvillanása nem egy konkrét hibára figyelmeztet. A már említett sok ezernyi jelet feldolgozva a központi elektronika önvédelmi rendszere mindig aktív, és azonnal szól, ha valami nem stimmel. A hibajelenségek között lehetnek egészen apró és sajnos végzetes meghibásodások is.

Az egészen apró hibajelenség lehet például egy eltömődött, vagy elkoszolódott csődarab miatti nyomásveszteség. Lehet egy kis jeladó meghibásodása, vagy elektromos szakadás, illetve zárlat. Van néhány bonyolultabb hiba is, ami már semmiképpen sem mondható bagatell meghibásodásnak, és sajnos előfordulhat, hogy komoly hiba van.

Jelen esetben: Megkérdeztük egy Mercedes-szakértőt:

Amennyiben a hiba a gyártásból eredően merül fel, márpedig a hibakód meg nem találása abból ered, az esetben a Mercedes csereautót biztosít a gyári javítás idejére, vagy kicseréli az autót!

Éppen ezért állunk értetlenül a videó előtt, ez egy senkiházi tróger, aki a Zaporozsecet akarja összehasonlítani a legújabb Mercedes-szel! Elképesztő és szomorú!

Facebook

Hirmagazin.eu