A fűszernövények nem csak finomabbá varázsolják ételeinket, de egészségesek is, ha frissen használjuk fel őket a főzés során.
Aki nem rendelkezik nagyobb méretű konyhakerttel, de van hely a konyhában, vagy az erkélyen, bátran ültesse össze a fűszernövényeket egy nagyobb cserépbe. Az összeültetés által egy egész fűszerkertet kapunk mini változatban, amelyet utána kitehetünk az erkélyre, a teraszra, vagy elhelyezhetünk a konyhában is.
A mini fűszerkerthez először is válogassuk össze magukat a növényeket.
Fontos hogy olyan növényeket ültessünk össze, amelyeknek azonos a fény, hőmérséklet, illetve a vízigénye.
A petrezselyem pl. szereti nyáron a sok locsolást, míg a rozmaring, inkább a szárasságot viseli jól, így fontos az összeültetés előtt megismerni az adott fűszernövények igényeit.
A növényeket ültethetjük már kifejlett palántáról, de mi magunk is próbálkozhatunk magról szaporított palántákkal.
Ma már minden nagyobb bevásárló központban kaphatók pár száz forintért fűszernövények, így a beszerzésük sem okozhat gondot.
Szükségünk lesz még:
Virágföldre: Olyan virágföldet válasszunk, amely jó vízáteresztő képességgel rendelkezik, vagy be van keverve tőzeggel.
Edényre: Itt fontos hogy figyeljünk a méretre, mert ha túl kicsi edénybe ültetjük a növényeket, egy idő után elnyomják majd egymást.
Ha beszereztük a megfelelő növényállományt, és ültető edényt, óvatosan emeljük ki a növényeket a cserépből, és ültessük össze őket az ültető edénybe.
Ez természetesen lehet műanyag, kerámia, balkonláda, fahordó, kinek mi a szimpatikus.
Az ültetés során az egyik legfontosabb feladatunk a vízelvezetés megoldás, vagyis ha nincs az edény alján egy kifolyó nyílás, akkor kavicsból, vagy törött cserépből készítsünk egy vízelvezető réteget, hogy a növények az öntözés után ne álljanak vízben.
Ezután már csak el kell helyezni a mini fűszerkertünket, egy világos napsütötte részen, és rendszeresen nyírni és metszeni a friss aromás fűszernövényeket.
forrás: Nőinetcafe