A rán­tott sajt sok ember ked­vence, de annál bosszan­tóbb nincs, mint ami­kor órá­kig pe­pe­cselsz a pa­ní­ro­zás­sal, sütés köz­ben azon­ban ki­fo­lyik a bun­dá­ból az egész. Össze­szed­tük, mi lehet ennek az egy­szerű étel­nek a titka.

A rántott sajt egy egyszerű étel, mégis ha hiszed, ha nem, rengeteg apróságon múlik, hogy milyen lesz a végeredmény. Íme, a trükkök, hogy tökéletes legyen.

Így panírozd a rántott sajtot, többet nem folyik ki a bundából!

8 tipp a tökéletes rántott sajthoz:

  1. Az első, de nem elhanyagolható lépés, hogy milyen sajtos vásárolsz. Érdemes egy kemény fajtát választani, mert a lágyabb sajtok nem alkalmasak erre a célra.
  2. A következő, hogy milyen vastagra vágod. A sajtszeletek ideális vastagsága 5-7 mm.
  3. Ezután jön a jó felület kialakítása.  A lisztbe forgatás előtt mártsd egy pillanatra tejbe vagy vízbe, hogy jobban tapadjon rá a panír.
  4. Sokan a dupla panírozásra esküsznek: vannak, akik lisz-tojás-liszt-tojás-zsemlemorzsa sorrendben bundázzák a sajtot, mások a liszt-tojás-prézli-tojás-prézli panírozásban bíznak. Érdemes kipróbálni mindkettőt.
  5. És íme, az egyik legnagyobb trükk! Bundázás után fagyaszd le egymás mellé helyezve a sajtszeleteket és fagyasztva süsd ki!
  6. Mindig forró olajban, gyorsan süss a rántott sajtot, ha szép aranyszínű a panír, kész is.
  7. Sütés közben figyelj arra, hogy a sajtok ne érjenek egymáshoz, mert megsérülhet a bunda, és kifolyik a belsejük.
  8. A sajtokat villával soha ne forgasd, lapát vagy csipesz segítségével dolgozz, mert a kis lukakon is kifolyhat.

Így panírozd a rántott sajtot, többet nem folyik ki a bundából! 1

+ TIPP

A bundázáshoz használt tojásba érdemes egy kevés tejet és egy csipet sütőport keverni, ettől lazább lesz. A zsemlemorzsába keverhetsz őrölt diót, mogyorót, mandulát, szezámmagot, esetleg fokhagymát.

Forrás: Ripost