Gondolkodtál már azon, hogy miért tartják annyira fontosnak egyes kultúrákban, hogy, elegendő időt fordítsanak a meditációra? Itt a magyarázat!
Rengeteg kutatást végeztek már azzal kapcsolatban, hogy a meditáció hogyan hat az agyra fizikálisan, de eddig a kutatásoknak nem volt érdemi eredménye. Most viszont áttörést értek el!
Sara Lazar, pszichológiatanár a Harvardon, és vezetője a Massachusetts General Hospital (MGH) Psychiatric Neuroimaging Research Program-nak ugyanebben a témában kutatott, és hihetetlen eredményeket ért el.
A kutatások során először arra jöttek rá , hogy meditáció során az ember agykérgének azon területei megvastagodnak, amelyek a figyelemért, illetve az érzelmekért felelősek. Ugyan ezek az eredmények nem voltak kielégítőek ahhoz, hogy azt mondhassák, fizikai változásokon esik át az agy meditáció közben.
„Ezek az eredmények azt bizonyítják, hogy az ember agyának szerkezete javul, így valóban jobban érzi magát az ember meditáció után,” nyilatkozta Lazar.
A kísérletben összesen 16 ember vett részt. Egyikőjüknek sem volt soha köze semmilyen meditációs gyakorlathoz. A kísérlet abból állt, hogy MRI felvételt készítettek az agyukról a kísérlet előtt, illetve két hét meditációs programot követően. Az egész program 8 hétig tartott, ami alatt többször ellenőrizték MRI felvétellel a változásokat. A másik csoportot a nem meditálók alkották, nekik ugyanakkor készítették a felvételeket.
A kísérlet során a meditálók esetében nőtt az agyi szürkeállomány sűrűsége, a hippocampusban, ami a memóriáért, és a tanulásért felelős agyterület. A résztvevők mindegyike azt vallotta a program után, hogy a stressz teljesen eltűnt belőlük, és sokkal jobban érzik magukat.
Forrás: tudnodkell