forrás: MTI

Német cikk a politikai korrektségről, olasz lap a gazdaságpolitikáról írt.

A Spiegel Online hírportál a Kölnben és más németországi városokban szilveszter éjjel történt szexuális bűncselekményekkel és rablásokkal kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal szerdán, az Il Sole24Ore című olasz gazdasági napilap pedig a kormány gazdaságpolitikájáról közölt kommentárt.

Így írtak rólunk a külföldi lapok

 

A német portálon Keno Verseck a Menekültpolitika:

kelet-európaiak gúnyolják a németek „politikai korrektségét” című írásában kiemelte, hogy a kölni támadások után sok kelet-európai politikus igazolva látja figyelmeztetéseit, és követelik a „liberális véleménydiktatúra” és a politikai korrektség feladását Németországban.

A szerző kifejtette, hogy a kelet-európai térségben a politikusok és a média reakciójára jellemző az a hozzáállás, amelyet nagyjából úgy lehet összefoglalni, hogy „előre tudtuk és figyelmeztettünk is, de Németország nem akart ránk hallgatni”, Köln után viszont Berlin szembesül a „befogadási kultúra és a tolerancia” következményeivel, és a politikai korrektség, valamint a „többségi médiában uralkodó véleményterror” miatt romlásba dönti egész Európát.

A szerző szlovák, cseh, román, bolgár, lengyel és magyar példákat említ ennek a beállítódásnak az illusztrálására. Magyarországról Orbán Viktor kormányfő egy rádióinterjúját, Bayer Zsolt publicista egy írását és a Magyar Idők című újság egy cikkét idézte.

Az olasz Il Sole24Ore Orbán nem riasztja meg a gazdaságot címmel írt a kormány eredményes gazdaság-politikájáról.

A cikk szerint „az Európával fennálló ellentétek és a kormány nacionalista zárkózottsága ellenére a magyar GDP évi mintegy 3 százalékos ütemmel nő”. Az Il Sole24Ore hangsúlyozza, hogy Magyarország a legtöbb közvetlen külföldi befektetést vonzó kelet-európai országok egyike: 2014-ben a külföldi befektetések ismét növekedésnek indultak, megközelítve a 4,1 milliárd dollárt. „A liberalizmusból a nacionalizmusba vezető úton, amely az európai megállapodások határát súrolja, Orbán számos szövetségesre és néhány követőre is talált” – írta az olasz gazdasági lap, amely külön cikket közölt arról is, hogy a magyar kormány adóintézkedéseit veszi példaképül az új varsói kormány.