Hirmagazin
Image default
Életmód hírek

Így előzhetők meg a gyermekbalesetek (A cikk 2 db videót tartalmaz, nézd meg feltétlenül!) Oszd meg!

A folyamatos szülői figyelem a legtöbb nyári gyermekbalesetet megelőzheti – mondta az Inforádió Aréna című műsorában Kassai Tamás és Molitorisz Dániel, a Péterfy Sándor utcai Kórház-Rendelő Intézet és Baleseti Központ osztályvezető főorvosa és ortopéd traumatológus szakorvosa.

„Soha ne maradjon a gyerek egyedül, legalább ketten-hárman legyenek, és tudjuk, hogy hova mentek” – hangsúlyozta Molitorisz Dániel. Így a gyermekek eltűnése is megelőzhető. A vízben egyrészt a fulladás veszélye leselkedik a fürdőzőkre, másrészt koponyasérülés miatt válhatnak úszásképtelenné – hívta fel a figyelmet.

„A második leggyakoribb haláloki tényező az úgynevezett traumás vagy külső okok között a fulladás, az első az a közlekedési baleset” – tájékoztatott Kassai Tamás. Míg előbbi gyakorisága csökkent az utóbbi időben, a fulladásos halálozások számát azonban nem sikerült visszaszorítani, ennek fele víz alá merülésből következik be, a másik fele félrenyelésből. Két-három éves gyermekek számára akár egy kerti medence is veszélyt jelenthet – emelte ki.

Forrás: infostart.hu

Kapcsolódó hírek

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 15-én az Ő névnapjukat és a március 15-én születettek születésnapját ünnepeljük!

Géza

Az edzés egészségügyi szempontjai: Evezés vs. futás: Hogyan hat a szívünkre?

Géza

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 6-án az Ő névnapjukat és a március 6-én születettek születésnapját ünnepeljük!

Géza