23.1 C
Budapest
2024. május. 21. kedd
HomeÉletmódEgészség - betegségÍgy búcsúzzunk el örökre a felfázástól!

Így búcsúzzunk el örökre a felfázástól!

Rengeteg nő mindennapjait keseríti meg a felfázás nem csak télen, hanem nyáron is. Számos hasznos, és kevésbé hasznos tippel találkozhatunk az interneten, nézzük most azonban azt, hogy hogyan fojthatjuk el csírájában, kiváltó okainál a felfázást. – írja a lajk.hu

2015-08-18_072113

A felfázás lelki oka

A felfázás kúrálására megannyi módszerről hallottunk, ám ez sovány vigasz azoknak, akik éppen szenvednek tőle, illetve azoknak, akiknél visszatérő vendég ez a koránt sem hálás betegség. Az alábbi cikkben megosztjuk veletek, hogy a rendszeresen visszaköszönő felfázás esetén milyen konfliktust kell keresni és megoldani életünkben ahhoz, hogy végleg búcsút inthessünk a felfázásnak.

Ahhoz, hogy csírájában elfojtsuk a tünetet, meg kell értenünk, hogy miért jelenik az meg folyton életünkben. A felfázás lelki, kiváltó oka viszonylag egyszerűen belátható. Gondoljunk úgy testünkre, mint egy pusztán logikus válaszreakciókat produkáló szervezetre. A folyamatos vizelési inger egy ősi ösztön, mely több ezer éve a terület megjelölését, a saját territórium kijelölést jelenti a „külső behatolókkal” szemben.

Lefordítva ez azt jelenti, hogy felfázás esetén olyan konfliktus élünk át, ahol úgy érezzünk, hogy éppen valaki, vagy valakik „befurakodnak” személyes területünkre, valaki behatol az otthonunkba (lehet valós, vagy vélt probléma is), valaki sérti a határaimat a munkahelyemen, stb..

Ez lehet egy anyós, aki túl sokat látogat el hozzánk, egy kotnyeles kolléga a munkahelyen, vagy a szomszédasszony, aki túl sokat mosolyog a férjünkre. Ha megértjük, hogy saját életünkben melyik területen áll fenn ez a helyet, és kimondjuk, elfogadjuk, vagy megbékélünk a szituációval, a felfázás elmúlik. Gondoljuk át, legyünk őszinték magunkhoz, és búcsúzzunk el örökre a felfázástól.
Fizikai kezelés

Természeten nagyon fontos, hogy lelki és fizikai oldalon egyszerre dolgozzunk a tüneteken, így szüntethető meg leghatékonyabban és leggyorsabban probléma. Az alábbi módszerek a leghatásosabbak a felfázás tüneteinek enyhítésére:

– Ülőfürdő: tegyünk legalább két pohár tengeri sót a kád vízbe, megelőzés gyanánt heti háromszor, fennálló probléma esetén pedig akár naponta is ismételhető. A gombák, baktériumok a savas közeget kedvelik, a lúgos ülőfürdőt kevésbé, így ezzel megelőzhetőek a nőgyógyászati- és veseproblémák, gyulladások, fertőzések, valamint a már fennálló tüneteket is hatékonyan elmulasztja. Alkalmazhatjuk még a zsurlófüves, cickafarkas, vagy kamillagőzös ülőfürdőt is.

– Jolly joker felfázás esetén a vörös áfonya, tőzegáfonya: fogyasszuk tabletta vagy tea formában, hiszen csökkenti az E. coli baktérium képességét arra, hogy a húgycsőhöz, illetve a hólyagunk falához tapadjon.

– Fogyasszunk fokhagymát, vagy ezüstkolloidot antibiotikus hatása miatt, és petrezselymet vízhajtó hatása miatt. Emelt dózisban fogyaszthatjuk ilyenkor a C-vitamint, bár a legideálisabb, ha a vitaminokat természetes formában, azaz gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztva juttatjuk be szervezetünkbe.

– Vizelethajtó tulajdonsága és az E. coli baktérium elleni hatásossága miatt a medveszőlőlevél bizonyult a leghatásosabb ellenszernek felfázás esetén. Fogyasszunk 1-2 teáskanálból készült teát naponta, viszont vigyázzunk, mert ennek túladagolása kellemetlen tüneteket okozhat!

– A medveszőlőlevélen kívül hatékony még az áfonyalevél, nyírfa, cickafarkfű, porcikafű, porcsinfű, kamillavirág, fagyöngy, tarackgyökér és az édesgyökér is. Teakeverék felfázásra: készítsünk főzetet az alábbi teákból: gyermekláncfű, csipkebogyó, nyírfalevél, medveszőlőlevél, aranyvessző, és hibiszkuszvirág.

– Felfázás esetén kiemelten fontos a megfelelő minőségű és mennyiségű folyadékbevitel. Fogyasszunk legalább napi 3 liter tiszta vizet,gyümölcslevet, gyógyteákat, kerüljük azonban a cukros, szénsavas italokat!

– Meleg pakolásokkal, meleg vizes palackokkal enyhíthetjük a tüneteket. Ha nem ódzkodunk tőle, akkor törjünk össze káposztalevelet, és éjszakára rögzítsük hasunkra. Gyulladásoknál, felfázásnál segít a betegség leküzdésében.

– Ha szedtünk antibiotikumot, akkor azért, ha nem, akkor is fontos, hogy bélflóránk tökéletesen működjön. Bélflóra-regeneráló készítményekkel, probiotikumokkal támogassuk szervezetünket!

– Táplálkozás: fontos a következetes táplálkozás, itt ugyanúgy, mint életünk minden területén, bármilyen betegség esetén. Kerüljük a cukrokat, a finomlisztet, adalékanyagokat, és az alkoholt.

Megelőzés céljából szenteljünk kiemelt figyelmet az altesti higiéniára, ha tehetjük, minden mosdóhasználat után mosakodjunk meg, alsóneműinket pedig válogassuk meg, úgy, hogy műszálas textíliák ne legyenek köztük.

Forrás: Arany gondolatok

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem