6.2 C
Budapest
2024. április. 19. péntek
HomeFőhírekGazdaságÍgy árazzák bútorszerelő szakembereik munkadíjukat

Így árazzák bútorszerelő szakembereik munkadíjukat

Mindenki életében eljön a pillanat, amikor bútorszerelőhöz kell fordulnia. Egy óriási gardróbszekrény, konyhabútor bonyolultság, eszköz vagy időhiány miatt.

Bútorszerelők között számtalan különböző árazást láthatunk, mindenki máshogy ítéli meg mennyibe kerül az ideje. A cikkben összeszedtünk a leggyakoribb árazási típusokat.

Mennyibe kerül egy bútorszerelés? Miért ennyibe? Drága vagy éppen olcsó az árajánlat? Természetesen erre a válasz nagyon relatív. Az mindenesetre viszont biztos, hogy a bútorszerelők különböző módon árazzák idejüket. Összeszedtük a leggyakoribb módokat, amik által te is jobban kiismered majd magad az ajánlatok között.

1, Végösszeg szerinti árazás

Az egyik leggyakoribb bútorszerelési árazás, ha a végösszeg bizonyos százalékát veszik alapul. Ennél az árazásnál a cégek úgy gondolkodnak, hogy ha ennyit költöttünk bútorra, annak bizonyos mértéke reális szerelési díjként.

Előnye, hogy gyors és kiszámítható, hátránya viszont, hogy nem feltétlen tükrözi egy adott bútor szerelési idejét. Ugyanis 1-1 bútor lehet olcsóbb, szerelése viszont jelentős időt vesz igénybe.

2, Elemenként történő árazás

Talán az egyik legkorrektebb bútorszerelési árazás, ha konkrétan elemek szerint történik a szerelési díjak meghatározása. Vállalkozói szempontból pontosan megtudjuk állapítani, hogy 1-1 elem szerelése mennyibe kerül számunkra, ügyfél szempontból pedig átlátható és nem fog meglepetés érni minket, hogy a helyszínen emel váratlanul a vállalkozó.

3, Órabér alapú számlázás

Szintén elterjedt, hogy órabér alapján történik a számlázás. Ebben az esetben annyit fizetünk, amennyit kint van a szakember. Talán ez lehet az összes közül a legkétesebb, mivel felmerülhet, hogy a vállalkozó szándékosan húzza az időt és lassabban szerel.

Fontos tudnod, hogy ahhoz, hogy a bútorod minőségi állapotban legyen összeszerelve idő kell. Tehát nem feltétlen arról van szó, hogy a vállalkozó szándékosan húzta az időt, egyszerűen csak valóban ennyi idő úgy összeszerelni, hogy mindenki elégedett legyen!

Bútorszerelő munkadíja – mire figyelj?

Bármelyik árazási módszerrel találkozol megfelelő lehet, így érdemes más szempontokat is figyelembe venned választásod előtt. Ilyenek lehetnek a vélemények, korábbi referencia munkák, illetve például, hogy milyen munkaeszközökkel dolgozik.

Amennyiben bútorszerelő cégünk van és üzleti parterenekkel dolgozunk, hasznos szolgáltatás lehet a faktoring.

Amennyiben pedig felhasználóként a célunk, hogy okos otthonunk legyen, akkor különösen érdemes megbízható szakemberrel dolgoznunk, hogy a bútorok és eszközök kifogástalanul kiszolgálják igényeinket.

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem