Meseszerű látványban lehet része annak, aki megcélozza a legszebb tornyokat.
Természetanya cseppet sem volt fukar, amikor kis hazánknak látnivalókat osztogatott, hiszen telis-tele pakolta szebbnél szebb vidékekkel, melyek felfedezését vétek lenne kihagyni. A túrázás azonban mindenkinek mást jelent: valaki a kényelmes sétákat szereti, míg mások inkább a kihívást keresik, és nem félnek elhagyni a járt utat a járatlanért a semmihez sem fogható, páratlan kilátásért.
Odafentről minden másképp fest: a hatalmasnak látszó dolgok eltörpülnek, a fák koronái felett az ég szemmagasságba kerül, a táj pedig széles takaróként nyújtózik előtted. A következő öt hazai magaslesen pontosan ilyen csodás látványban lehet részed.
A nagykanizsai Csónakázó-tó melletti kilátó
48 méteres magasságával a Dunántúl legmagasabb magaslese a nagykanizsai Csónakázó-tónál lévő torony, melyet tíz évvel ezelőtt lezártak, a közelmúltban pedig teljesen felújítva ismét átadtak.
Érdekesség, hogy a fémből és üvegből álló építmény csaknem 100 tonna, és összesen 230 lépcsőfokot kell megmászni a tetejéig, ám a pazar látvány bőven megéri az erőfeszítést.
Kékestető, tévétorony-kilátó
A Magyarország legmagasabb pontján magasodó tévétorony egyértelműen a Mátra egyik fő ismertetőjegye. A magasles 1981-ben készült el, magassága 176 méter, a fogadóteréből pedig lifttel lehet eljutni a második szintre, illetve a felette található nyitott kilátóba.
Aki veszi a bátorságot, és utóbbira felmerészkedik, az 1059 méteres tengerszint feletti magasságból fürdőzhet a csodálatos kilátásban.
A balatonboglári Gömbkilátó
Lehetetlen nem észrevenni Balatonboglár ufószerű kilátóját a város központjában álló Várdomb tetején. A Gömbkilátó különlegessége, hogy lényegében bármelyik oldalon tekintsen is ki az ember, lélegzetelállító panoráma tárul a szeme elé.
Ám, ha valami igazán különlegesre vágysz, akkor látogass el a kilátóhoz este, az ugyanis kivilágítva sem utolsó látvány! Ezen a linken pedig akár most rögtön megnézheted, micsoda látkép fogad a nappali fényben.
Kőszegi-hegység – Írott-kő-kilátó
1913-ban építették a 884 méter magasan álló Írott-kő-tornyot, melynek pontosan a közepét szeli át az osztrák-magyar határ. Elnevezése a kilátóhoz közeli – körülbelül 40 méterre lévő – sziklaalakzathoz köthető, melyre C, B és E betűt véstek.
Az elmélet szerint ezek a Batthyány-Eszterházy-birtokok közigazgatási határvonalát jelölték. A kilátó Kőszeg, Velem, Bozsok és Ausztria felől is megközelíthető, de innen indul a híres-neves Kéktúra is. Itt többet is megtudhatsz az útvonaljelzésekről, illetve a menetidőkről.
Zempléni-hegység, Magas-hegyi kilátó
514 méteres a Magas-hegyen álló torony, ahonnan Sátoraljaújhely, a Hegyalja, Bodrogköz és Szlovákia fenséges hegyormai is jól látszódnak.
A magasles libegővel is megközelíthető, egészen pontosan Magyarország leghosszabb libegőjével – 1332 méter -, ami egyben sífelvonóként is szolgál. A kilátótól turistaösvények is vezetnek, melyek mentén felfedezheted a Zempléni-hegység természeti kincseit.
Forrás: femina.hu