Kezdődik a síszezon. Néhány pálya már itthon is nyitva van, az Alpokban pedig nagyon sok hó hullott. A sípálya kiválasztásának szempontjairól Wesselényi Andrea, a sielok.hu alapító főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
A hétvégén Bánkúton már több pályán is lehetett síelni, ha az időjárási körülmények megfelelőek lesznek, a téli szünetre megnyit a többi síterep is – mondta a sielok.hu alapító főszerkesztője.
„Kékestetőn, Mátraszentistvánon, Eplényben, Visegrádon már hóágyúztak is, ezért a nyitáshoz elég a hideg idő is.”
A hazai sípályákon mindenki – a haladók is – kellemesen tud síelni, de elsősorban a kezdők és a családok számára optimálisak – mondta Wesselényi Andrea.
„A környező országokhoz képest nálunk kicsi a szintkülönbség, rövidek a pályák, azoknak pont megfelelő, akik tanulnak. Minden pályán van síiskola, képzett síoktatók segítenek, hogy néhány nap alatt a teljesen kezdők is eljuthassanak az élvezetes csúszásig.”
Néhány órás utazás után egzotikus helyen is csúszhatunk
Három óra autózással eljuthatunk szlovén vagy osztrák sípályákra, de kicsit több utazással már egész magas, több ezer méteres hegyekben lehet síelni – mondta a sielok.hu alapító főszerkesztője.
„Elsősorban Ausztria a népszerű a magyarok körében, hatalmas a választék, rengeteg síterep van, második helyen van Szlovákia és Szlovénia, de sokan elutaznak Olasz- vagy akár Franciaországig is. Az utóbbi években népszerűek lettek az egzotikusabb helyszínek is, mint Ukrajna vagy Szerbia.”
Wesselényi Andrea a kisebb síterepeket kedveli, nem muszáj egy száz kilométeres pályarendszert választani, bár annak is megvan a vonzereje – fűzte hozzá.
„Az alsó-ausztriai, stájerországi vagy szlovákiai, szlovéniai 30-50 kilométeres pályák a legjobbak ár-érték arányban” – ajánlja a sielok.hu alapító főszerkesztője.
Így csökkentheti a síbalesetek esélyét
Forrás: inforadio.hu
Képek: Legyél Vállalkozónő, siutak – WordPress, Sport365, sielok