Home Főhírek Gazdaság Hogyan vásárolhatunk az interneten az OTP telekóddal?

Hogyan vásárolhatunk az interneten az OTP telekóddal?

telekod ekereskedelem

Hogyan vásárolhatunk az interneten az OTP telekóddal?

Egyre népszerűbb és elterjedtebb az a vásárlási forma, melyet az interneten keresztül végzünk egy pár kattintással. A statisztikák szerint, már az idősebb korosztály is szívesebben vásárol így, mint a jól megszokott módon. Hiszen időt és a legtöbb esetben pénzt is spórolhatunk vele. Egyszerű esetben csak kiválaszuk a terméket, betesszük a kosárba, kitöltjük az adatokat és már fizethetünk is online. De! 2021.01.01. egységesen bevezették az online fizetési rendszerben a telekódot. A mi esetünkben nézzük meg hogyan is zajlik az OTP telekóddal történő vásárlás, valamint, hogy ez mire is jó.

Nem egy egyszerű kód az OTP telekód

Ahogy a bekezdés címében is utaltam rá, nem egy széf kombinációra kell gondolni. Az OTP telekód alapesetben a bankkártyához tartozó folyószámla számának utolsó három számjegye. Ezt természetesen meg kell változtatni ahhoz, hogy vásárolni, használni tudjuk ezzel is megőrizve az adatok biztonságát. Tehát érdemes olyan számkombinációt választani, amit meg tudunk jegyezni, hiszen ez mindig kelleni fog ahhoz, hogy elvégezzük a fizetést.

Hogyan kell használni?

A vásárlási folyamat egyszerű. Kiválasztjuk a szükséges termékeket, majd a vásárlás befejezéseképp kitöltjük az adatokat és végül a fizetés gombra kattintunk. A vásárlás kiegyenlítése elött a kereskedő oldalán felugrik egy ablak, ahol az sms-ben kapott egyedi internetes biztonsági kódot meg kell adni. De mi az a biztonsági kód? A biztonsági kód egy olyan számsor, melyet a bankfióknál megadott telefonszámra kapunk meg. Ez mindig változó, ezért is mondtam, hogy egyedi, amely biztosítja azt, hogy az adatokat ne lehessen ellopni.

Másrészről, viszont azonosít minket, mivel a saját mobiltelefon számunkra kapjuk meg ezt a kódot. Ezt a felugró oldalon be kell írni a megfelelő sorba az OTP telekóddal együtt. Tehát ha helyesek a bankkártya adatok, az OTP telekód, valamint az internetes biztonsági kód akkor sikeresen elvégezhetjük a vásárlást.

Elakadt fizetés, mit tegyek?

Ha megadott időn belül nem történik meg a vásárlás befejezése előfordulhat, hogy a fizetési felület bezáródik néhány perc után. Ilyenkor nem történik meg a pénzmozgás, hiszen nem tudtuk befejezni a fizetési műveletet. Ebben az esetben újra kell kezdeni a fizetés menetét. Fontos, hogy a korábban sms-ben kapott internetes biztonsági kód nem használható fel, újat fogunk kapni a banktól.

Mi a helyzet, ha társkártyával fizetünk?

Legyen szó saját vagy társkártyáról, minden esetben szükséges az azonosítás a vásárlás során mivel ezzel igazoljuk azt, hogy jogosultak vagyunk a bankkártya használatára. Ebben az esetben is ugyan úgy szükséges az OTP telekód, valamint az sms-ben kapott internetes biztonsági kód használata.

Azt fontos tudni, hogy társkártya tulajdonos esetén, mivel nem vagyunk a számla tulajdonosai az OTP telekód megváltoztatását csak OTP ATM-en keresztül, OTP Bankfiókban vagy OTP direkt telefonos automatán keresztül tudjuk megtenni. Az internetes biztonsági kód használatához kizárólag csak a számlatulajdonos jelenlétében tudunk regisztrálni bármelyik OTP Bankfiókban. Érdemes előtte időpontot kérni, hogy elkerüljük a sorban állást.

Elkerülhető a telekód használata az internetes vásárlás során?

Ha az internetes vásárlásokat az OTP Mobilbankban hagyjuk jóvá akkor nem szükséges az OTP telekódot használni. Társkártya esetén viszont ezt nem tudjuk elkerülni, ott mindenféleképpen szükség van az OTP telekódra. Fontos tudni, ha mobil alkalmazáson keresztül hitelesítjük magunkat az internetes vásárlás során mindig a legfrissebb verziót használjuk különben nem biztos, hogy működni fog a szolgáltatás. Az OTP telekód egy olyan szolgáltatás, mely minden OTP-s ügyfélnek jár annak érdekében, hogy biztonságosabbá tegyék az interneten keresztül történő vásárlást.

ElőzőA mezőkövesdi leányfuttatókat utolérte a végzetük, rendőrkézre kerültek..
KövetkezőApró dolgokról… – About small things…
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás