Ha összesen négy perced van arra, hogy levegyél egy ismeretlen nőt a lábáról és meggyőzd, érdemes veled újra találkoznia, vajon miről beszélnél neki? Magadról, a kocsidról, fociról, vagy a sikeres karrieredről? Netán hagynád csak őt beszélni?
A Stanford egyetem kutatói rapid randikon készült hangfelvételek elemzésében vizsgálták, mik azok a tényezők, ami miatt sikeres lesz egy férfi és egy nő találkozója.
Több, mint ezer rapid randi alapos elemzéséből kiderült, hogy abban a percben, amikor a férfiak elkezdenek a munkájukról beszélni, női hallgatóságuk egész egyszerűen kikapcsol. Azok a férfiak azonban sokkal sikeresebben vették az első randevú akadályait, akik hagyták, hogy partnernőjük szabadon csevegjen.
A rapid randikon nem könnyű érvényesülni, hiszen minden nagyon gyorsan történik. Ezeken a szervezett eseményeken a hölgyek ülnek az asztaloknál, és az urak négy perces időközökben rotálódnak előttük, azaz mindenkinek összesen négy perce van arra, hogy meggyőzze a másikat, érdemes lenne vele újfent találkozni. A következő randevú ugyanis csak akkor jön létre, ha a négy perces bemutatkozás után mindkét fél jelezte az erre való hajlandóságát.
A tapasztalat azt mutatja, hogy míg a férfiak szívesen találkoznának újra az estén megismert hölgyek nagy részével, a nők ezzel szemben sokkal válogatósabbak. A döntés így főleg a hölgyek kezében van, érdemes tehát megvizsgálni, mik azok a tényezők, amivel a férfiak a maguk javára fordíthatják a rapid beszélgetést.
A hangfelvételek vizsgálatából kiderült, hogy a nők szívesebben beszéltek magukról, sokkal többet használták az ’én’ szót, míg a férfiak a nőkről beszéltek gyakrabban, így náluk a ’te’ jelent meg jóval többször.
Arra is fény derült, hogy a nők szívesen vették, ha egy férfi félbeszakította őket egy olyasmi mondattal, mint hogy „Igen, éppen ilyesmi történt meg velem is!”.
A nők viszont kifejezetten nem kedvelték azokat a férfiakat, akik sokat tétovázik, vagy ha időrabló töltelékszavakat használt. Gondoljunk csak bele, négy perc nem túl sok, hiábavaló dolog őőőzéssel elgatyázni az időt! A férfi munkájára pedig egyáltalán nem voltak kíváncsiak. A vizsgálatból kitűnt, hogy minél többet beszélt egy férfi a munkájáról, annál rosszabbul sikerült a randi. Ennek valószínűleg az lehet a hátterében, hogy erre a témára nehezebben tudtak rácsatlakozni, nem volt benne semmi olyan szál, amivel azonosulni tudtak volna.
Forrás: Marmalade, Kép: asset-sbit.nl