A gyökérkefés és a súrolószeres megoldás nem csak fárasztó, de a “menő” darabok küllemét is elcsúfítja. A rendszeresen sportoló és a sáros, szagos sportcipők tisztitása pedig elengedhetetlen.
Ha te is kerültél már abba a kellemetlen helyzetbe, hogy a cipő mosást követően összemegy, esetleg teljesen szétmegy, akkor ez valószínűleg azért történt meg, mert nem ismered ezt a trükköt!
Ezeket a szabályokat érdemes betartani:
- Ha nagyon piszkos a cipő, érdemes mosás előtt benedvesíteni, és pl. Vanish szappannal átkenni, hogy feloldja a szennyeződéseket.
- A mosás előtt ki kell húzni a cipőfűzőt a cipőből.
- Mosás előtt a cipőt tedd egy mosózsákba. Az újonnan kifejlesztett, kiváló minőségű műrostból készült speciális hálóban már 40 °C is kíméletesen kitisztíthatók a sportcipők. A makacs szennyeződések, az áporodott szag és a mikroorganizmusok (lábgomba és baktériumok) nem okoznak többé gondot.
- A mosás hőmérséklete ne haladja meg a 30 fokot.
- Kis fordulatszámon centrifugázz.
- Sose használj szárítógépet a cipők szárítására!
- Bőr cipőt ne tegyél a mosógépbe!
Mielőtt a cipőket kitennéd száradni, jól tömd ki fehér papírral. hogy ne deformálódjon. Ne újságpapír legyen, mert az szétázik, és rátapad a bélésre. Használj sütőpapírt.
FONTOS: ha a cipődön fényvisszaverők (un. macskaszemek) vannak, azt sose mosd mosógépben, mert könnyen leválhat róla!
+ 1 tipp
Kívül csillog-villog a topánkád, ha belül nem elég tiszta – és persze a kellemetlen szagok mellett sem mehetünk el szó nélkül… Ezekre a problémákra rendkívül jó megoldás a szódabikarbóna. A könnyen beszerezhető nátrium-hidrogénkarbonát kiválóan fertőtleníti és szagtalanítja a cipőket és csizmákat, ha beszórod őket belül alaposan a porral, majd egy éjszakára benne is hagyod, reggel pedig kiöntöd belőlük a szódabikarbónát. Ugyanezt a hatást érheted el hintőporral is, ami felszívja a nedvességet néhány óra alatt a cipellők belsejéből – végül elég csak alaposan kiráznod.