9.8 C
Budapest
2024. április. 28. vasárnap
HomeÉletmódÉletmód hírekHogyan írjunk pályázati anyagot?

Hogyan írjunk pályázati anyagot?

Gondoskodunk arról, hogy a pályázati válasza kiemelkedő legyen.

Mivel nincsenek pályázati sablonok, érdemes megfogadni néhány tanácsot, hogy elkerüljük a gyakori hibákat. Ismerje meg a pályázatírás legjobb gyakorlatait, hogy ne kelljen ajánlatírókat igénybe vennie!

Adja el az előnyt!

A pályázatírás során az első lépés megfelelően bemutatni a releváns terméket vagy szolgáltatást. Ennek részeként felsoroljuk a legfontosabb jellemzőket, részletezzük, mi mennyibe kerül, mennyi ideig tart a projekt, és hogyan felel meg a vevői igényeknek a specifikációban meghatározottak szerint.

Habár ez mind az ajánlatírás kulcsfontosságú része, legalább ilyen fontos az is, hogy hangsúlyozzuk, mivel tudunk többet nyújtani a versenytársainknál.

Bár a pályázat benyújtásakor fontos felsorolni a termék vagy szolgáltatás jellemzőit, ennél többet kell letenni az asztalra: kifejezetten el kell adni az előnyeit.

Hogyan azonosítsa a kiemelkedő előnyöket?

Végezzen kutatást. Tudja meg, mire van igazán szüksége az ajánlatkérőnek. Olvasson a kiválasztási kritériumok sorai között, hogy azonosítsa, mi a fontos számukra, és hogy mit kapnak az Ön vállalkozásától, amit senki mástól nem. A nyertes pályázat így felkeltheti az ajánlatkérő figyelmét azáltal, hogy kiemelkedik a többi közül.

A jól megírt pályázati válasz nemcsak azt vázolja fel, a cége pontosan mire képes, hanem azt is, hogy a vevő pontosan milyen hasznot húz az Ön termékéből, szolgáltatásából, tapasztalatából vagy szakértelméből. Az ilyen pályázat már előnyből indul ahhoz képest, amely csak az adott termék vagy szolgáltatás jellemzőit sorolja fel.

Hangsúlyozza a hatást!

Összpontosítson arra, hogy megoldása milyen hatással lesz a szerződés hatályán túl is! A pályázatírás egyik olyan területe, amelyről sokan megfeledkeznek, az Ön által kínált megoldás társadalmi hatásának vizsgálata.

Például a szerződésben előírt munka elvégzése során a cégnek további munkatársakat lehet szükséges felvennie, hogy segítsék a projekt megvalósítását.

Ez azt jelenti, hogy a projekt munkahelyeket teremt, tehát valódi társadalmi hatással van a közösségre. Így segíthet akár a diákoknak az új készségek elsajátításában, vagy a helyi foglalkoztatottság fellendítésében.

Ha pontosan leírja, hogy megoldása milyen további pozitív hatással lesz a foglalkoztatottságra, a környezetre vagy a közösségre, sokkal nagyobb esélye van arra, hogy ajánlatot nyerjen egy olyan versenytárssal szemben, aki pályázati anyagában nem tért ki erre.

Bizonyítson!

Az Ön cége a legjobb abban, amit csinál, igaz? Bizonyítsa be.

Nem elég állításokat tenni, ennél tovább kell mennie. Támassza alá mondandóját példákkal, statisztikákkal, elnyert díjakkal, táblázatokkal és igazoló dokumentumokkal – bármivel, ami bizonyítja, hogy képes arra, amit állít.

Még ha korábban már dolgozott is együtt ezzel a beszerzési bizottsággal, nem feltételezheti, hogy emlékezni fognak arra, mikor nyert utoljára szerződést náluk, vagy arra, hogy legutóbb milyen jól teljesített.

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem