Bár az idő múlása ellen nem harcolhatunk, mindent meg akarunk tenni annak érdekében, hogy a kor látható jeleit csökkentsük, illetve késleltessük. A mimikai ráncok már 25 évesen megjelennek, harmincas éveinkben láthatóvá válik a bőr öregedése, de igazán látványosan a menopauza idején kezd szembetűnő lenni.
Ennek fő jelei: a fokozott szárazság, a bőr elvékonyodása, zavarok a mikrokeringésben, a rugalmasságért felelős elasztin és kollagénrostok lebomlása, és a faggyútermelés csökkenése.
Az érett bőr fokozottan igényli a gondoskodást, és ahhoz, hogy újra élettel teli, üde és feszesebb legyen, elengedhetetlen a rendszeres otthoni ápolás a megfelelően kiválasztott kozmetikai készítményekkel – különös tekintettel a csak patikában kapható orvosi kozmetikumokra -, melyek javítják a bőr víztartalmát, ellenálló képességét, feszességét, és halványítják a ráncokat.
A ráncok elleni harcban az otthoni bőrápolás mellett profi segítséget is igénybe vehetünk. Ma már számos kozmetikai kezelés elérhető az érett bőr ápolására.
Lássuk, melyek a leggyakoribb módszerek:
1.Masszázs
A kozmetikai masszázs bölcsője az ókori Egyiptomban van, már őseink is jól ismerték ennek a pozitív hatását. A masszázzsal stimulálhatók a szövetek, hatására javul a vér-és nyirokkeringés, megtisztul a bőr az elhalt hámsejtektől, tisztulnak a pórusok. A masszázs serkenti a kollagén létrehozásáért felelős fibroblasztok szintézisét, és előkészíti a bőrt a hatóanyagok jobb felszívódására.
2.Kémiai hámlasztás
Gyökerei szintén az ókori Egyiptomba vezetnek. A fáraók idejében a „fehér arc”, azaz a makulátlan, világos bőr a műveltség és jólét státuszszimbóluma volt. A manapság alkalmazott gyümölcssavas hámlasztás hatása, hogy fokozza az anyagcserét, segít fenntartani a megfelelő hidratáltságot, aktiválja a fibroblasztokat, gátolja a kollagén lebomlást, fokozza a kollagén sűrűségét, és elpusztítja a szabad gyököket.
3.Mikrodermabrázió
Ez az eljárás nem csupán általánosságban javítja a bőr állapotát, hanem jelentősen képes csökkenteni a bőr elszíneződését és a ráncokat is. Rendszeres alkalmazásával eltüntethetők a hegek, csökkenthető a ráncok mélysége, fokozódik a sejtregeneráció és a bőr feszessége.
4.Rádiófrekvenciás kezelés
A rádióhullámok segítségével elérhető, hogy a bőr feszesebb legyen, aktívabbá váljon az anyagcsere, és csökkenjenek a leépüléssel járó folyamatok. A szövetek felmelegítésével járó módszer nem csak arcon alkalmazható, hanem az egész testen, tokán, hason, fenéken is feszesít, és hatásos narancsbőr ellen is.
5.Ultrahangos kezelés
Az ultrahang legfőbb hatása, hogy regenerálja a szöveteket, serkenti számos fehérje szintézisét és az anyagcserét, méregtelenít, csökkenti a ráncokat, javítja a vérkeringést és az arckontúrt.
6.Tűs és tű nélküli mezoterápia
Az 1970-es évektől vehető igénybe ez a módszer. Körültekintően válasszunk hozzá szakembert. A hajszálvékony tűkkel végzett mezoterápia látványos eredményeket nyújt, de kisebb fájdalommal jár. Az eljárás során mikroinjekciózással vagy tű nélkül, elektroporézissel juttatják a hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegeibe. A bőr megújul, feszesebbé válik, de a hatékonyság függ a felhasznált hatóanyagoktól és a kezelés mélységétől.
7.Krioterápia
A krioterápia nem más, mint hidegterápia, azaz a hideg felhasználása terápiás célokra. A hideg pozitív hatásait már az ókorban felfedezték. A hideg hősokkot okoz, szűkíti az ereket, és fokozatosan lelassítja a vérkeringést és az anyagcserét. Ez egy teljesen természetes reakció, mely nagyon rövid ideig tart, s utána hirtelen ismét kitágulnak az erek. Ennek hatására a bőr feszesebbé válik, fokozódik a kollagénszintézis. Az eljárás az egész test bőrét feszesíti, a végtagokat és a melleket is.
8.Krizoterápia
Az arannyal végzett kezelés szintén ősi módszer. Már Kleopátra is nagyra értékelte az arany hatását, minden nap aranymaszkkal az arcán tért nyugovóra, a Qing-dinasztia királynője pedig aranyhengerrel végzett arcmasszázst. Az arany alapú kezelések, melyeket 24 karátos mikrorészecskékkel végeznek, fokozzák a kollagénszintézist, javítják a felhám hidratáltságát, késleltetik a bőr öregedési folyamatait, és segítik a hatóanyagok bejutását a bőr mélyebb rétegeibe.
Az, hogy melyik kezelést választjuk, nem csak attól függ, hogy melyiket találjuk szimpatikusnak. Ugyanis egyes módszereknél vannak bizonyos ellenjavallatok, amikor nem végezhetők, tehát alaposan tájékozódjunk, mielőtt egy kezelés mellett döntünk. A bőr külső ápolása mellett ne feledjük belülről is táplálni vitaminokkal és ásványi anyagokkal, illetve olyan tápanyagokkal, melyek fokozzák a bőrben a kollagéntermelést, s ezáltal feszesítik.
Forrás: noinetcafe.hu