2024. április. 28. vasárnap
HomeSportLabdarúgás, foci"Hiányozni fognak ezek a társak" – Szoboszlai Dominik meghatottan búcsúzik

„Hiányozni fognak ezek a társak” – Szoboszlai Dominik meghatottan búcsúzik

Szoboszlai Dominik ilyet még sohasem tapasztalt. Csak azt sajnálja, hogy most május végéig hiányozni fog neki a brigád.

Labdarúgó-válogatottunk Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt góljaival 2-0-ra legyőzte Koszovót a nyári Európa-bajnokság előtti utolsó budapesti felkészülési mérkőzésén.

Szoboszlai Dominik lőtte az első gólt, aztán kirázta a hideg a szurkolók ünneplése hallatán        Fotó: MTI

A teltházas Puskás Arénában a gyengébb első félidei, majd feljavuló játékkal megnyert meccs után Szoboszlai főszereplőként és egyben csapatkapitányként is értékelt az M4 Sport adásában. A Montenegró elleni duplája, majd legutóbb a törökök elleni győztes gólja után immár sorozatban a harmadik mérkőzésén volt eredményes a nemzeti tizenegyben.

Örülök a gólomnak, jobban, mint az első félidei gyengébb játékunknak. De abból is tanulunk és megyünk előre!

Innen is köszönöm Séfinek (a gólpasszt adó Schäfer Andrásnak – a szerző) , megvan köztünk a kellő összhang. De ebben a csapatban a többiekkel is, ezért vagyunk sikeresek

– mondta a 23 éves Liverpool-középpályás, aki a 40. válogatott fellépésén a 12. góljával törte meg a balkániak szívós ellenállását.

Facebook-post

A felvetésre, hogy a gólja után a több tízezer szurkoló egymásnak felelgetve zengte a nevét, meghatottan válaszolt Marco Rossi csapatának a hőse:

– Nagyon örültem, hogy őszinte legyek, ki is rázott a hideg. Mindenkinek köszönöm! Most visszamegyünk a klubjainkhoz,

hiányozni fognak ezek a társak, ezek a szurkolók, ezek a stábtagok, ez az egész brigád

– nyilatkozta Szoboszlai Dominik, aki most búcsúzik és visszatér Liverpoolba.

A válogatott csapatkapitánya az újabb győzelem és az immár 14 meccs óta tartó veretlenségi sorozat ellenére is reálisan és önkritikusan hozzátette: mindkét márciusi felkészülési találkozó (a mostani előtt a törökök elleni 1-0) első félidei gyenge játékából le fogják vonni a tanulságokat.

Magyarország–Koszovó 2-0 (0-0)