Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Hatástalan gyógymódok terjednek a közösségi oldalon – videó

Hatástalan gyógymódok terjednek a közösségi oldalon – videó

AzÜzlet

Letartóztatták azt a Magyarországon élő külföldi férfit, aki társaival együtt tízmilliós csalást követett el.

A társaság nem létező arcmaszkokat adott el egy amerikai cégnek, amelytől mintegy harmincmillió forintnyi előleget csalt ki. Egyre több a nyerészkedő a koronavírus-járvány miatt, sok online bűnöző az emberek félelmét kihasználva csal ki pénzt vagy adatokat az interneten – derült ki az M1 Híradóból.

Igyál sok teát, és menj a napfényre – egyebek mellett ezek a tanácsok szerepelnek abban az interneten terjedő megtévesztő bejegyzésben, amely egy olasz orvosra hivatkozva ajánl koronavírus elleni gyógymódokat a felhasználóknak. A járvány ellen hatástalan praktikákat február végén több ezren osztották meg a közösségi oldalon.

A gyanútlan internetezőknek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) logójával ellátott üzenetről sem tűnik fel elsőre, hogy az valójában nem a WHO-tól érkezett. A levélben azt ígérik a címzetteknek, hogy a szövegben szereplő linkre kattintva értesülhetnek a járvány miatti biztonsági intézkedésekről. Az e-mail-vírusról egyedül a feladó neve árulkodik: a levelet ugyanis a WHO „speciális vuhani vírustanácsadókként” írták alá.

Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora arra figyelmeztetett, hogy az online bűnözők előtt a koronavírus miatt új lehetőségek nyíltak meg. Szerinte a csalók az emberek félelmét és kíváncsiságát használják ki, hogy pénzt és adatokat csaljanak ki tőlük.

Szakértők szerint a megfelelő vírusirtó program mellett a csalók elleni leghatékonyabb védekezés az, ha nem kattintunk a hamis hirdetésekre, amelyeket a gyanús csatolmányok mellett a számunkra ismeretlen feladó, vagy a nyelvtanilag helytelen megfogalmazás buktathat le. Esetenként pedig az is, hogy az ilyen információk jórészt a közösségi oldalakon terjednek, és sokszor névtelen vagy általános forrásokra hivatkoznak.

A járványt kihasználó csalók az online téren kívül is megjelentek. A Magyarországon élő hondurasi férfit hétfőn tartóztatták le a hatóságok, miután egy amerikai céggel 220 millió szájmaszk eladásáról egyezett meg. A nemlétező árut a vevő ki is fizette, ám a férfi ennek ellenére az átadás előtt még több pénzt követelt. Végül az amerikai cég képviselője a személyes találkozóra a rendőröket is magával vitte, akik az étteremben elfogták a csalót.

A címlapfotó illusztráció.

M1, Hirmagazin.eu

ElőzőTöbb tesztet akar a WHO, de még Amerikában is gondok lehetnek
KövetkezőKaranténba vonult a lengyel kormány egy része
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás