Folytatódik az ellenzéki bohózat, kb. az ezeregyszázadik epizódnál járhatunk. A hét közepén az MSZP és a DK európai politikusaikon keresztül újfent bizonyították, hogy semmit sem változtatott rajtuk a harmadik csúfos választási vereség sem, és még mindig izgalomba jönnek, ha a saját hazájukat lehet külföldön megpróbálni eladni.

A már sokadszorra, idén áprilisban és az időközi választásokon egyaránt leszerepelt csapat újra árnyékra vetődött. A kontraszelekció elve mentén szervezett két baloldali formáció politikusai most újfent egy olyan – némi képzavarral élve – délibábként feltűnő hullámra igyekeznek felülni, amit szerintük a Soros-Sargentini jelentés teremtett. El is kezdtek szervezkedni, de persze előtte és közben azért még vitatkoztak kicsit egymással. Hiszen egymást még mindig jobban utálják a Fidesznél.

A nagy baloldali vízió sokadjára arra épül, hogy bár semmi nem változott, de már lényegében majdnem meg is bukott a Fidesz, már csak egy hajszál választja el őket ettől. Talán már képzeletben újra el is foglalták a Parlament bársonyszékeit a baloldali politikusok. 

Azonban ki kell ábrándítsuk őket, mivel néhány „apróbb” probléma azonban mégis van ezzel a jól kiötlött mestertervvel.

Budapest, 2018. június 17. Tóth Bertalan megválasztott elnök beszédet mond a Magyar Szocialista Párt (MSZP) kongresszusán Budapesten, a Villányi úti Konferenciaközpontban 2018. június 17-én. MTI Fotó: Bruzák Noémi. FORRÁS: MTI/BRUZÁK NOÉMI

Az első az, ahogy már megírtuk, hogy a Soros-Sargentini jelentésnek hiába tulajdonít nagy jelentőséget a már lassan bármilyen szalmaszálba kapaszkodni próbáló baloldal, valamint a vele szövetséges ellenzéki sajtó, annak érdemi következménye, negatív hatása hazánkra nézve nem nagyon lesz.

Bár az Európai Parlament liberális „kifutó kollekciója” igyekezett megbélyegezni Magyarországot, és egy koncepciós eljárás keretében igyekeztek a lengyelekkel együtt a szégyenpadra ültetni bennünket, a szavazati jogunkat meglehetősen valószínűtlen, hogy fel tudják függeszteni.

Simogatják Sargentinit. FORRÁS: M1 HÍRADÓ

A hazai baloldali ellenzék „kiváló politikai érzékkel” ebben a vitában újra egy platformra került a Nyugat-Európát migránsokkal elárasztó liberálisokkal, és a mögöttük álló Soros Györggyel, így hát egyúttal újra szembekerültek a magyar néppel. Ezt érthetően nem fogják jó szemmel nézni idehaza, és valószínűleg „meg is fogják hálálni” az újabb DK-MSZP-s akciót a közelgő európai parlamenti választáson.

Persze az ellenzék már századjára a jobboldal bukását vizionálja, reménykedik a régi jól bevált modellben, hogy ha már idehaza nem választják meg, hátha újra egy külföldi nagyhatalom a magyar nép nyakára ülteti őket. 

Ahogy ez a „csoda” már többször is megtörtént már az elvtársaikkal a magyar történelemben. Csak el kell árulni a hazájukat, amire bármikor szívesen hajlandóak.

Kádár János, bal szélen Aczél György. 1967 – FORRÁS: FORTEPAN

Meg is született hát a nagy terv, szervezkednek a fiúk-lányok. Csak a gond az, hogy már most kiviláglott újra, hogy egymást még mindig sokkal jobban utálják, mint a Fideszt. A szokásos történt: mielőtt bármit is csináltak volna, tettek volna az ügy érdekében, jól összevesztek egymással. A vita persze mindig ugyanaz: ki üljön a nem létező – inkább már süllyedő – hajójuk kormányrúdjánál, ott legyen-e Gyurcsány vagy sem? Civilek álljanak-e az élén vagy a pártok? A civilek nem szeretnék a pártok képviselőit látni, a pártok kampánytüzet szeretnének maguknak csinálni az EU-s szalmalángból. Szóval ezredjére is lejátszódik a szokásos szánalmas mese. Innen is jó szórakozást kívánunk nekik!

Sajnos, a felbuzdult ellenzéki vezetőket ki kell ábrándítsuk: Magyarországon a Fidesz harmadjára is kétharmaddal tudott győzni, a népszerűsége töretlen a kormánypártoknak, a kormány pedig stabilan a helyén van. Ez a népszerűség azonban a bejutási küszöb környékén mozgolódó baloldali pártokról nem mondható el, hiszen vészesen zuhannak a politikai süllyesztő felé. 

Tegyük hozzá, hogy szerdán Strasbourgban újra bizonyították, hogy oda is valók.

Forrás: Origo

ElőzőPár héten belül indul a nemzeti konzultáció (A cikk videót tartalmaz)
KövetkezőMinél több tárhelyünk van, annál több dolgot gyűjtünk össze
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza