Arra biztosan készülnöd kell, hogy amikor párodnak kerek évfordulós születésnapja közeleg, jó eséllyel félrelép. 40, 50, 60: kitör a kapuzárás előtti pánik. De több más, előre kódolt árulás szinte minden kapcsolatot utolér.
Érzelmileg pusztító, ha az, akit szeretsz, bizalmaddal visszaélve titokban mással mással randevúzgat. Az esetek többségében a nők nincsenek felkészülve egy ilyen szituációkra és az óhatatlanul is beálló kommunikációs zavarok és a bizonytalanság miatt pokolian megszenvedik az ilyen helyzeteket. Talán sok házassági trauma elkerülhető lenne, ha fejben eljátszanánk a megcsalás gondolatával…
Ne veszítsük szem elől a megcsalás szempontjából legveszélyesebb, kerek évforduló előtti éveket. A legújabb brit tanulmány szerint
a 39 évesek számítanak a legveszélyeztetettebb korosztálynak,
ugyanis ebben a korban kétszer annyian csalják meg a párjukat, mint a 29 vagy 49 évesek körében.
A kutatás egyik része volt az online partnerkeresőkön való regisztráltak felmérése, ahol azt is sikerült bebizonyítaniuk, hogy évtizedugrás előtti évben az emberek általában másképp viselkednek. Például eltitkolt kapcsolatok terén. A matematika nyelvén megfogalmazva: 29, 39 és 49 éves korban sokkal nagyobb a félrelépések aránya.
Az okok között szerepel, hogy a már említett korosztályt különösen foglalkoztatja az öregedés, valamint az életük értelmének boncolgatása. Ezzel szemben azok, akik már átlépték a mérföldkőnek számító évet, könnyebben találják meg az egyensúlyt. Más szóval addigra már megbarátkoznak korukkal – legyen az a 30. 40. vagy 50. év.
A felmérésből az is kiderült, hogy a legtöbben nem a valós korukat adják meg a profiljukon. Hogy, hogy nem, születés időpontként legszívesebben 5-ösre végződő számot adnak meg, vagyis 25, 35, 45 és 55 évesként regisztrálnak a legtöbben. Egy 30 éves szívesebben vallja magát 25-nek semmint 29 évesnek, főleg a nők körében.
Van azonban egy másik érdekes oka a félrelépéseknek: azok a nők és férfiak, akik gazdaságilag kiszolgáltatottabbak a párjuknak, gyakrabban lépnek félre. Minden jel arra utal, hogy az anyagi függést, a kiszolgáltatottságot próbálják ilyen módon kompenzálni. A hűtlenkedés által ismét győztes-győztes kapcsolatban érezhetik magukat.
Olyan párok esetében, ahol a közös megélhetés költségein hasonló arányban osztoznak, a férfiak 5%-a hűtlen a házastársához. Ha viszont a férfi legalább 15 százalékkal többet keres, máris 20 százalék lesz megcsalás valószínűsége.
Tehát ilyen esetekben háromszor nagyobb a valószínűsége a megcsalásnak. A férfiak 85%-a viszont hűséges a partneréhez.
A hűtlenség elkerülésére viszont nagyon egyszerű a recept: ugyanúgy, működik, mint a fogyókúra esetében. Ha nem tartasz otthon sütit, nagy valószínűséggel nem is fogsz enni! Érdemes tehát elkerülni az olyan szituációkat, ahol megcsalás történhet.
Forrás: Ripost