Már 2020-ban megindulhat az elektromos autók gyártása az Apple-nél, legalábbis a társaság vezetése ezt várja el a mostanában szerveződő csapattól – írta az ügyhöz közel álló, meg nem nevezett forrásra hivatkozva a Bloomberg.
Mik ezek?
Figyelembe véve, hogy a hagyományos autógyártóknál jellemzően öt-hét évbe telik egy új gépkocsi kifejlesztése, nulláról indulva pedig 10 évig is eltarthat, ez a határidő azt is jelzi szakértők szerint, hogy az Apple komolyan versenybe akar szállni potenciális riválisaival. Az elektromos autók fejlesztésére a Tesla Motors mellett a nagyágyúk közül a leginkább General Motors készül: mindkét gyártó 2017-re tűzte ki célul egy olyan modell megalkotását, amely egyetlen feltöltéssel több mint 200 mérföldet tud megtenni, és kevesebbe kerül 40 ezer dollárnál.
Az Apple-nek a költségek nem jelenthetnek gondot: a társaság készpénzállománya 178 milliárd dollárra rúg – ez az éves magyar GDP mintegy másfélszerese –, és kevés értelmes lehetősége van elkölteni, miközben Tim Cook vezérigazgatóra egyre nagyobb a nyomás, hogy adjon ebből a részvényeseknek. A vállalatnál jelenleg mintegy 200-an foglalkoznak a projekttel, miután tavaly nyár óta látványosan felerősödött a toborzás. Az A123 Systems akkumulátorgyártó be is perelte az Apple-t amiatt, hogy levadássza az alkalmazottait, illetve hogy azok, akik már engedtek a kísértésnek, megszegték a munkaszerződésüket. Az A123-tól öten érkeztek az Apple-hez, összesen 23 akkumulátorgyártási szabadalommal rendelkeznek – emlékeztetett a Reuters.
Az Apple a közvetlen konkurenciát is megkörnyékezi: a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk szerint a cupertinói cég 60 százalékos béremelést és 250 ezer dolláros aláírási bónuszt kínálva próbálja meg elszedni az embereit.
Forrás: vg.hu Kép: Google;