forrás: Vocativ
Hiába alakulhatott ki élet más bolygókon, a feltételek jó eséllyel elszálltak, mielőtt magasabb rendű lények kifejlődhettek volna.
Bár komoly erőforrásokat állítottunk a munka szolgálatába, hivatalosan még egyetlen földönkívüli életformát sem fedeztünk fel, nemhogy idegen civilizációt.
Eddig a hírneves SETI program sem vett olyan jelet az űrből, ami értelmes lények létezésére vallana.
Az Ausztrál Nemzeti Egyetem két kutatója, Aditya Chopra és Charley Lineweaver szerint ennek egyszerű oka van: az idegenek halottak.
Most publikált tanulmányukban úgy fogalmaznak: „az univerzum tele lehet halott idegenekkel, amit biztosan sokan csalódottan fogadnak. Ám a világegyetemet semmi nem köti, hogy ne okozzon csalódást”.
A problémát a legendás olasz fizikus, Enrico Fermi fogalmazta meg: ha csakugyan annyi helyen kialakult volna az értelmes élet az univerzumban, már rég meglátogattak volna minket.
Chopra és Lineweaver szerint az élet az elméletben lakható bolygók többségén nem jutott el a magasabb szintű formákig, akik űrhajót vagy legalább egy hatalmas jeladó berendezést építhettek volna.
A két tudós úgy véli, a bolygók első egymilliárd éve igen rázós időszak, ahol az egysejtű életformáknak lehetősége nyílik tartósítani az élet feltételeit.
Ha ez nem sikerül, akkor a planéta kiszárad, tüzes katlan, vagy fagyos világ lesz belőle és örökre eltemeti az életet.
„Az egysejtűeknek kell szabályozni az üvegházhatású gázokat, ezzel tudják a megfelelő tartományban tartani a felszíni hőmérsékletet, ami a folyékony víz jelenlétéhez szükséges” – részletezték.
Az „újszülött” bolygót egy dühöngő bikaként írják le, amiről a legtöbb próbálkozó leesik.