Home Életmód Egészség - betegség Ha odafigyelünk felismerhetjük a gyermekkori cukorbetegséget

Ha odafigyelünk felismerhetjük a gyermekkori cukorbetegséget

A cukorbetegség egyre nagyobb körben jelent problémát. A cukorbetegek száma minden évben hihetetlen mértékben növekszik, és ebbe nem tartoznak bele azok, akiknél még nem diagnostizálták. Hiszen vannak olyanok, akik betegek ugyan, de nem figyelnek a ráutaló jelekre.

A cukorbetegség egyre nagyobb körben jelent problémát. A cukorbetegek száma minden évben hihetetlen mértékben növekszik, és ebbe nem tartoznak bele azok, akiknél még nem diagnostizálták. Hiszen vannak olyanok, akik betegek ugyan, de nem figyelnek a ráutaló jelekre. Az I-es típusú diabétesz a cukorbetegek mintegy 5%-át jelenti csupán. Ennek a típusnak hiszen genetikai okai vannak. Amennyiben ezt nem kezelik, látásvesztés, vesekárosodás, a végtagok elvesztése, vagy esetleg agykárosodás lehet a szövődménye. A II-es típusú cukorbetegségnek is lehetnek genetikai tényezői, ám ez a típus leginkább elhízás, helytelen életmód következtében alakul ki. Mivel manapság egyre gyakoribb a gyermekkori elhízás, így nagyon oda kell figyelnünk a jelekre. Az árulkodó jelek a következőek: Gyakori vizelés: Mivel ilyenkor a vércukorszint emelkedik, így a szervezet automatikusan ki szeretné üríteni a felesleges cukrot. Ezt pedig gyakori vizeléssel próbálja megoldani. Szokatlan szomjúság: Ez lehet a magasabb vércukorszint miatt, ami kiszáradáshoz vezet, illetve amiatt, mert ilyenkor többet jár vizelni. Fáradtság: Ilyenkor a sejtek, illetve az izmok kevesebb cukorhoz jutnak, és nincs miből energiát nyerniük. Homályos látás: Az abnormálisan magas vércukorszint következtében a szemlencsére egy folyadékréteg húzódhat, ami homályos látást eredményez. Folytonos farkaséhség: A test sejtjei nem jutnak elég cukorhoz, így a szervezet azt érzi, hogy nagyon éhes. Megmagyarázhatatlan hányinger: A vér magas cukorszintje hányingert is okozhat. Természetesen még számos jele lehet a gyermekkori cukorbetegségnek, de ezek a legjellemzőbbek, amiket könnyű észrevenni. Ha ilyesmit tapasztalsz, akkor egyszerűen vérvétellel, vagy otthoni vércukorszint-mérővel ellenőrizheted az értéket.
Az I-es típusú diabétesz a cukorbetegek mintegy 5%-át jelenti csupán. Ennek a típusnak hiszen genetikai okai vannak. Amennyiben ezt nem kezelik, látásvesztés, vesekárosodás, a végtagok elvesztése, vagy esetleg agykárosodás lehet a szövődménye. A II-es típusú cukorbetegségnek is lehetnek genetikai tényezői, ám ez a típus leginkább elhízás, helytelen életmód következtében alakul ki. Mivel manapság egyre gyakoribb a gyermekkori elhízás, így nagyon oda kell figyelnünk a jelekre. Az árulkodó jelek a következőek:

Gyakori vizelés: Mivel ilyenkor a vércukorszint emelkedik, így a szervezet automatikusan ki szeretné üríteni a felesleges cukrot. Ezt pedig gyakori vizeléssel próbálja megoldani.

Szokatlan szomjúság: Ez lehet a magasabb vércukorszint miatt, ami kiszáradáshoz vezet, illetve amiatt, mert ilyenkor többet jár vizelni.

Fáradtság: Ilyenkor a sejtek, illetve az izmok kevesebb cukorhoz jutnak, és nincs miből energiát nyerniük.

Homályos látás: Az abnormálisan magas vércukorszint következtében a szemlencsére egy folyadékréteg húzódhat, ami homályos látást eredményez.

Folytonos farkaséhség: A test sejtjei nem jutnak elég cukorhoz, így a szervezet azt érzi, hogy nagyon éhes.

Megmagyarázhatatlan hányinger: A vér magas cukorszintje hányingert is okozhat.

Természetesen még számos jele lehet a gyermekkori cukorbetegségnek, de ezek a legjellemzőbbek, amiket könnyű észrevenni. Ha ilyesmit tapasztalsz, akkor egyszerűen vérvétellel, vagy otthoni vércukorszint-mérővel ellenőrizheted az értéket.

 

Forrás: tudnodkell

Exit mobile version
Megszakítás