Bármennyire is bizalmat szavazunk az alattunk guruló álomautónak, sajnos akármikor előfordulhat, hogy lerobban alattunk. Kifogy az üzemanyag, beüt egy defekt vagy egyszerűen csak megadja magát a motor.
Sokan már ott elrontják, hogy nem tudják ilyenkor mi a teendő, és ez gyakorta a könnyelmű hozzáállás miatt van. Ezért, ha az időnk engedi, akkor nem árt még indulás előtt ellenőrizni a járművet. Ezzel minimalizálható az esélye annak, hogy autómentés legyen a vége.
Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor sem szabad elfelejtenünk a megfelelő módon cselekedni, mert a saját, az utasaink és az autó épsége is múlhat rajta. Igyekezzünk biztonságos helyen megállni, ahol nem vagyunk a forgalom útjában, kapcsoljuk be a vészvillogót és szálljunk ki a forgalomtól mentes oldalon.
Mindig legyen nálunk fényvisszaverő mellény, ami különösen a gyenge látási viszonyok között tesz igazán jó szolgálatot. Ez főleg akkor fontos, ha autópályán vagy egy forgalmas főúton robbantunk le. Helyezzük el az elakadásjelző háromszöget, majd hagyjuk el az útpályát és kérjünk segítséget, ha magunktól nem boldogulunk.
Milyen a szakszerű autómentés?
Ha nagy a gond és autómentőt kell hívni, akkor érdemes több szempontot is figyelembe vennünk a választásnál. Ha az autómentés Pest megyében történik, akkor könnyebb dolgunk lesz. Viszont, ha az ország eldugottabb részein, esetleg külföldön, akkor valóban csak profikkal elégedhetünk meg.
Bár elsőként az gondolhatjuk, hogy legyen minél olcsóbb, de érdemes inkább úgy gondolkodnunk, hogy dolgozzon korrekt és reális áron az autómentő cég. Egy luxusautót egy olyan szolgáltatóval elszállíttatni, aki feldobja egy összetákolt konvoj végére jutányos áron, lehet, hogy nem a legjobb döntés.
Egy profi autómentő minőségi járművel érkezik a helyszínre, annak megfelelővel, amire éppen szükség van. Volt már sajnos olyanra példa, hogy az ügyfél és a szolgáltató közötti nem megfelelő kommunikáció miatt, egy lerobbant kisbuszt nem sikerült elvontatni a méretei miatt.
Szituációtól függetlenül képes kimenteni a kocsit pl. az árokból vagy a mélygarázsból, mert nemcsak az utakon lehet lerobbanni. Mi van akkor, ha a sportkocsi alacsony? Ez sem lehet kifogás az autómentő részéről, illetve lehet, ha ezt előre jelzi a honlapján vagy telefonon.
Milyen adatok segítik az autómentést?
Elsősorban a pontos cím, helyszín meghatározására van szükség. Ez az okostelefonokban található GPS-nek hála könnyen megoldható. Másrészt nem mindegy, hogy mi történt a járművel. Műszaki hibás vagy szétroncsolódott egy baleset miatt. Jelentőséggel bír a jármű pozíciója is, miszerint az árokba fordult vagy az út szélén rostokol.
És persze nem utolsó sorban egy profi cég, mint amilyen pl. a Blackjoe autómentés is, a nap 24 órájában elérhető és segíteni kész bármiről legyen szó, az ország egész területén, sőt, akár külföldön is. Ilyenkor nagy előny, ha a cég másik autót biztosít pl. a nyaralás vagy az üzleti út végéig.