Hirmagazin
Image default
Belföldi hírekGazdaság

Ha április 29-e, akkor 29 új rendelet jelent meg április 29-én..

Az április 29-ei Magyar Közlönyben 29 rendeletet és 13 határozatot hirdettek ki.

A 6/2022. MK rendelet értelmében a kormány által bevezetett árstop – mely szerint az árszabályozásban érintett termékek ára nem lehet magasabb a 2021. október 15-én alkalmazott árnál – 2022. július 1-jéig tart.

A 174/2022. kormányrendelet módosítja a veszélyhelyzet ideje alatt a szomszédos országban fennálló humanitárius katasztrófára tekintettel érkező személyek elhelyezésének támogatásáról és az azzal kapcsolatos egyéb intézkedésekről szóló 104/2022. kormányrendeletet.

Változik továbbá – egyebek mellett – az ideiglenes védelemre jogosultként elismert személyekkel kapcsolatos veszélyhelyzeti szabályokról, továbbá a közfoglalkoztatásról és a közfoglalkoztatáshoz kapcsolódó, valamint egyéb törvények módosításáról szóló 2011. évi CVI. törvény szabályainak eltérő alkalmazásáról szóló 86/2022. kormányrendelet.

Kihirdetésre került, többek között

» az ukrajnai válsággal összefüggő egyes, az egészségügyi ellátást érintő adatkezelési kérdésekről szóló 171/2022. kormányrendelet, mely meghatározza a beteg, a menedékes, a menekülő, valamint az ukrajnai magyar állampolgár fogalmát, továbbá az egészségügyi szolgáltató kötelezettségeit az ellátás során,

» az ukrán állampolgársággal rendelkező személyek foglalkoztatásának támogatásáról szóló 172/2022. kormányrendelet,

» az ukrán állampolgársággal rendelkező személyek egyes költségvetési szerveknél való foglalkoztatásának támogatásáról szóló 173/2022. kormányrendelet,

» az országos főállatorvosnak élelmiszer- vagy takarmány-összetevő helyettesítésével kapcsolatos feladatairól szóló 178/2022. kormányrendelet,

» az egyes ingatlanok műemlékké nyilvánításáról, illetve műemléki védettségének megszüntetéséről, valamint védettségének módosításáról szóló 8/2022. MvM rendelet, mely szerint 9 esetben nyilvánítottak műemlékké ingatlant, és 19 esetben született döntés az ingatlan műemléki védettségének megszüntetéséről vagy módosításáról, valamint

» az ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvény végrehajtásáról szóló 109/1999. FVM rendeletet módosító 9/2022. MvM rendelet, melyben meghatározásra került az álláshely fogalma, valamint kiegészítésre került az elővásárlási joggal érintett ingatlanokra vonatkozó eljárásrenddel.

A teljes közlönyt ITT olvashatja el.

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Az új magyar hulladékbegyűjtési és hasznosítási rendszer, amelyet a MOHU koncesszió keretében vezettek be, nem kedvez az újratölthető italcsomagolások terjedésének.

Géza

A Real-PR 93. friss közvélemény-kutatása alapján a magyarok 87 százalékának jó a véleménye a 13. havi nyugdíj napokban történő folyósításáról.

Géza

Fontos téma van terítéken, amely valószínűleg sokakat érint, különösen Érden és környékén. Az új vízórák mérése valóban jelentős problémát okozhat, főleg ha az új eszközök indokolatlanul magas fogyasztást mutatnak – hanganyag (az emberek, a fogyasztók fel vannak háborodva..)

Géza
Megszakítás